Belgijski portal: Fani Wisły Kraków rzucali kubkami z moczem

W czwartek Wisła Kraków rozegra rewanżowe spotkanie 1/16 finału Ligi Europy ze Standardem w Liege. Media w Belgii dużą wagę przywiązują do zachowania kibiców krakowian. Zapraszamy na relację Z czuba i na żywo od 19.00.
Początek meczu w Liege w czwartek o 19. Na trybunach ma pojawić się 1400 fanów Wisły. - Będziemy pilnować w mieście bezpieczeństwa już od rana - zapowiada w belgijskich mediach tamtejsza policja.

W pierwszym spotkaniu pomiędzy obiema drużynami w Krakowie na trybunach doszło do kilku incydentów. Według portalu dhnet.be kibice Wisły rzucali w kibiców Standardu nie tylko śnieżkami, ale nawet... kubkami z moczem.

Belgijska policja zapowiada, że zrobi wszystko, by zapobiec ewentualnym starciom. Kibice Standardu według prognoz nie wykupią wszystkich dostępnych biletów. Na trybunach powinno zasiąść ok. 20 tys. osób. Fani podczas meczu złożą także hołd Guy Namuroisowi, trenerowi przygotowania fizycznego Standardu, który zmarł w niedzielę. W 51. minucie spotkania kibice zapowiedzieli minutę wzmożonego dopingu ku jego czci.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym mieście na Facebooku Kraków - Sport.pl »