Sport.pl

Liga Europy. Będą pustki na stadionie w Liege?

Czwartkowe spotkanie Wisły ze Standardem cieszy się małym zainteresowaniem wśród miejscowych kibiców. Na razie sprzedano jedynie 15. tys. wejściówek, czyli połowę. Relacja Z czuba i na żywo od godziny 19.
Belgijskie media przypominają, że przed tygodniem na obiekcie przy ulicy Reymonta także nie było kompletu. Mecz w Krakowie obejrzało ponad 21 tys. kibiców, więc jedna trzecia krzesełek stała pusta. Zdaniem portalu dhnet.be nie był to wyjątek, bo piłkarze Wisły rzadko rozgrywają mecze przy szczelnie wypełnionych trybunach. Po raz ostatni na stadionie zasiadł komplet widzów podczas meczu z APOEL-em Nikozja w czwartej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów (wtedy jednak otwarte były tylko trzy trybuny).

Władze klubu od dawna zachęcają sympatyków Standardu, by kupowali wejściówki i w czwartkowy wieczór wsparli dopingiem piłkarzy Standardu. Jednak mimo apeli zamieszczanych na oficjalnej stronie klubu, w środę można było dostać jeszcze bilety na wszystkie sektory. Organizatorzy liczą, że kibice kupią wejściówki w ostatniej chwili i na stadionie zasiądzie przynajmniej 20 tys. sympatyków Standardu.

W Belgii obawiają się, że słaba frekwencja na stadionie mogłaby negatywnie wpłynąć na postawę piłkarzy, którzy są przyzwyczajeni do głośnego dopingu. Kibice zapowiadali, że gotują wislakom piekło. - Przeżyliśmy coś podobnego na Cyprze, więc jesteśmy już doświadczeni - mówił przed wylotem do Belgii Kazimierz Moskal, trener Wisły.

Więcej o:
Komentarze (2)
Liga Europy. Będą pustki na stadionie w Liege?
Zaloguj się
  • stix

    Oceniono 9 razy 7

    15 czy ewentualnie 20 tysięcy to mało? Dziennikarze są coraz głupsi.

  • Gość: khaloo

    0

    Obstawiłem ten mecz na Betsson więc trzymam kciuki!! :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX