Sport.pl

Belgijska prasa pyta: 'Czy trzeba się bać kibiców Wisły Kraków?'

Po raz kolejny przed meczem mistrzów Polski w europejskich pucharach zagraniczne media zastanawiają się, jakie niebezpieczeństwa mogą spotkać fanów podróżujących do Krakowa.
Temat podjęła belgijska gazeta "Sudpresse". Dziennik sugeruje, że około 500 belgijskich kibiców, którzy wybierają się do stolicy Małopolski na mecz 1/16 finału Ligi Europy (16 lutego), nie może czuć się w pełni bezpiecznie.

"Polska, mimo że położona relatywnie blisko Belgii, należy do państw byłego bloku sowieckiego i na kwestię bezpieczeństwa należy zwrócić tam szczególną uwagę.", "Najbardziej żądni wrażeń fani wykupili bilety na samolot do Krakowa zaraz po losowaniu. Ci bardziej rozważni zdecydowali się poczekać na decyzję klubu" - takie i podobne stwierdzenia pojawiają się w artykule. Gazeta wspomina także, że w internecie krążą filmy, które - delikatnie mówiąc - nie prezentują kibiców Wisły w pozytywnym świetle.

- Krakowska policja zapewniła nas, że warunki na stadionie są duże lepsze, niż jeszcze kilka lat temu. Próbowaliśmy także skontaktować się z klubem, ale bez rezultatu. Nasi kibice mają zapewnioną eskortę na stadion. Więcej nie możemy w tej sprawie zrobić - powiedział Christian Hannon, który jest odpowiedzialny za sprawy bezpieczeństwa w Standardzie Liege.

Belgijska prasa już przed kilkoma tygodniami poruszyła problem bezpieczeństwa w Krakowie. Władze Standardu zasugerowały fanom, by wstrzymali się z decyzją o wyjeździe do czasu uzyskania konkretnych informacji na temat zabezpieczenia pobytu kibiców Standardu w Krakowie. Po konsultacjach z krakowską policją klub złagodził nieco ton wypowiedzi.

Na stronie zamieszczono komunikat, w którym napisano, że "sympatycy Standardu nie powinni spodziewać się żadnych kłopotów ze strony fanów Wisły, ale ci którzy zdecydują się na wyjazd do Krakowa, z uwagi na złą reputację niektórych polskich kibiców, powinni pamiętać o zachowaniu pewnej dozy ostrożności".

Wcześniej w złym świetle kibiców Wisły przedstawiały holenderskie media. Przed grudniowym pojedynkiem krakowian z Twente Enschede w fazie grupowej Ligi Europy władze holenderskiego klubu odradzały kibicom podróż do stolicy Małopolski. Klub nie zorganizował oficjalnego wyjazdu, więc pod Wawelem stawiło się jedynie... 10 osób.

Więcej o:
Komentarze (48)
Belgijska prasa pyta: 'Czy trzeba się bać kibiców Wisły Kraków?'
Zaloguj się
 • vitmik

  Oceniono 18 razy 10

  kibice Wisły, uważajcie!
  Belgia to kraj niejakiego dutrouxa, nie jedźcie na mecz z dzieciakami

 • tedj

  Oceniono 13 razy 9

  Zawsze jest niebezpieczeństwo, że natkną się na Anglików urządzających w Krakowie wieczór kawalerski.

 • bartassa

  Oceniono 12 razy 8

  żenada ! bo jak zawsze mieszane są dwa pojęcia:
  - kibice
  - grupki bandytów, złodziejaszków, oszutów, którzy sami siebie nazywają kibicami ... oni jadą za klubem jak smród za wojskiem - i im więcej gówna zrobią = tym bardziej ich to cieszy

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 20 razy 8

  Bo to prawda.
  Bo u nas agresywny margines społeczny na stadionie nazywa się "kibicami" a nawet czołowi politycy jeżdżą i się z taką hołotą witają.

 • tzyklon

  Oceniono 19 razy 7

  Dziwicie się? Jak w tym miescie kibole w biały dzień dźgają sie nożami lub rąbia siekierami. Podbiegają do samochodów stojących na światłach i "kosują" niewinnych ludzi tylko dlatego, że mają inną rejestrację. TAKI JEST KRAKÓW!!!

 • Gość: kierowca Polak

  Oceniono 5 razy 5

  Powinni rowniez uwazac na przejsciach dla pieszych, w krajach bloku Sowieckiego m.in. w Polsce, kierowcy wciaz sa dzicy i jezdza jak w Azji probujac rozjechac pieszego. Pasy nieobowiazuja zupelnie.

 • lukrad

  Oceniono 4 razy 4

  Taaa,. a grzeczniutcy fani holenderscy za miedza to niby lepsi?

 • oligiusz

  Oceniono 8 razy 4

  Przeciez na necie co jakis czas sa newsy z Krakowa o szablach i meczetach... wiec nie ma co sie dziwic. W normalnych krajach nie mozna miec noza przy sobie...

 • ranek1960

  Oceniono 8 razy 4

  szkoda że nie napisali"że ci biedni i głodni polacy czekają żeby was zeżreć" JEŁPOY!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX