UEFA ponagla Twente w sprawie odszkodowań dla kibiców Wisły Kraków

Najpóźniej do 15 lutego holenderski klub ma porozumieć się z władzami Wisły w sprawie pieniężnej rekompensaty dla krakowskich kibiców. Części z nich nie wpuszczono na mecz Ligi Europy w Holandii, bo uznano, że ich vouchery są fałszywe.
Przed spotkaniem fazy grupowej Ligi Europy z Twente Enschede około 50 kibicom Wisły odmówiono wstępu na mecz. Niesłusznie zarzucono im, że vouchery, które mieli wymienić na bilety są sfałszowane. "Po ich sprawdzeniu okazało się, że były oryginalne, a co za tym idzie, tłumaczenia kibiców Wisły były prawdziwe. Reakcja służb porządkowych wobec fanów Białej Gwiazdy nie była więc w żaden sposób uzasadniona, a skierowanie do aresztu kibiców Wisły na podstawie nieprawdziwych zarzutów trzeba nazwać skandalem" - napisano po zdarzeniu na oficjalnej stronie krakowskiego klubu.

13 października holenderski klub został ukarany przez Komisję Dyscyplinarną UEFA grzywną w wysokości 8 tys. euro. Dodatkowo władze Twente zostały zobowiązane do wypłacenia odszkodowań tym kibicom, którzy ucierpieli z powodu decyzji klubu.

Rekompensata pieniężna do tej pory nie trafiła do kieszeni krakowskich kibiców. W związku z tym Wisła zwróciła się do UEFA, a ta 31 stycznia wysłała pismo do władz Twente. Holendrzy mają czas do 15 lutego, by porozumieć się z krakowskim klubem w sprawie odszkodowań. W przeciwnym razie sprawą zajmą się organy dyscyplinarne UEFA.