Kolejny zabieg Radosława Sobolewskiego. To może być koniec w Wiśle?

Radosław Sobolewski nie gra od czterech miesięcy, a teraz czeka go kolejny zabieg. Tymczasem w czerwcu kończy się jego umowa z Wisłą.
Kapitan mistrzów Polski ostatni mecz zaliczył w październiku przeciwko Legii. W tym spotkaniu nabawił się kontuzji ścięgna Achillesa i na początku listopada przeszedł zabieg czyszczenia oraz zaczął rehabilitację. Wydawało się jednak, że wszystko jest na dobrej drodze do powrotu, bo zawodnik dwa tygodnie temu poleciał z zespołem na zgrupowanie do Hiszpanii. - Tam tylko lekko truchtał i trudno ocenić, kiedy będzie nam w stanie pomóc - mówił Kazimierz Moskal, szkoleniowiec mistrzów Polski.

Dyrektor sportowy Stan Valckx: - To bolesna i ciężka kontuzja. Radek na pewno będzie potrzebował czasu.

Mimo tego Sobolewski był na liście zawodników na drugie zgrupowanie w Portugalii. W czwartek, czyli w dniu wylotu klub poinformował jednak, że zostaje w kraju.

Ta sytuacja może mieć wielki wpływ na karierę Sobolewskiego. 35-letni pomocnik w maju przedłużył umowę z Wisłą na rok i jeśli szybko nie wróci do zdrowia, to kolejnej propozycji od krakowian może już nie dostać. Wówczas pod znakiem zapytania stanie również jego dalsza kariera, choć zawodnikiem zainteresowana jest Jagiellonia Białystok, w której zaczynał grać w piłkę.

Na obóz z Wisłą nie poleciał także Rafał Boguski, który w Hiszpanii uszkodził mięsień łydki. Do samolotu wsiadł za to Filip Kurto, którego nie było z drużyną na pierwszym obozie w Olivie.