Liga Europy. Rywal Wisły Kraków chce pozyskać utalentowanego Francuza [WIDEO]

W poniedziałek działacze Standardu Liege sfinansowali wypożyczenie Serge'a Gakpe, napastnika FC Nantes. W kadrze chcieliby mieć jednak jeszcze jednego napastnika i próbują ściągnąć Stevena Joseph-Monrose'a.
Młodzieżowy reprezentant Francji od lipca jest piłkarzem KV Kortrijk. W 21 meczach Jupiler League strzelił trzy bramki. Ostatnią miesiąc temu przeciwko... Standardowi. W ostatniej minucie spotkania pokonał Sinana Bolata, a jego drużyna wygrała 2:0.

Dużo lepiej wyglądają statystyki Joseph-Monrose'a w kadrze U-21. W tym sezonie w czterech meczach pięciokrotnie trafił do siatki. W czerwcu został królem strzelców turnieju w Tulonie.

Zobacz bramkę, którą 22-letni napastnik strzelił podczas zawodów reprezentacji Chin:Joseph-Monrose wyceniany jest na 750 tys. euro, ale zdaniem belgijskich mediów Kortrijk nie zamierza sprzedawać piłkarza. Gdyby jednak doszło do transferu, to Francuz o miejsce w składzie rywalizowałby z czterema konkurentami - Mohammedem Tchite (wraca do formy po kontuzji), Sergem Gapke, Michym Batshuayi i Gohim Bi.