Liga Europy. Władze Standardu Liege: Kibice Wisły nie tacy straszni, ale...

Fani Standardu najprawdopodobniej przyjadą pod Wawel na mecz z mistrzem Polski. Początkowo belgijski klub radził im, by wstrzymali się z rezerwacją biletów lotniczych.
Wisła podejmie wicemistrzów Belgii 16 lutego w 1/16 finału Ligi Europ. Kilka tygodni temu przedstawiciele klubu z Liege nie byli przekonani, czy belgijskim kibicom nie grozi w naszym kraju niebezpieczeństwo. Apelowali wówczas do fanów o wstrzemięźliwość.

Teraz - po konsultacjach z krakowską policją - władze klubu wypowiadają się w innym tonie. Na stronie klubu zamieszczono komunikat, w którym czytamy, że "zgodnie z informacją przekazaną przez polską policję, kibice Standardu nie powinni spodziewać się żadnych kłopotów ze strony fanatyków Wisły. Ci którzy zdecydują się na wyjazd do Krakowa, z uwagi na złą reputację niektórych polskich kibiców, powinni jednak pamiętać o zachowaniu pewnej dozy ostrożności."

To nie pierwszy raz, kiedy zagraniczny klub obawia się o bezpieczeństwo swoich kibiców w Krakowie. W grudniu pod Wawelem nie stawili się fani Twente Enschede. Ich władze w oficjalnym komunikacie odradziły kibicom wyjazd.

Jesteś kibicem i jesteś z Krakowa? Musisz zostać fanem Facebooka Kraków - Sport.pl »