Trenerzy grupowych rywali Wisły i Legii w Lidze Europy odchodzą

Pracę stracił Co Adriaanse, szkoleniowiec FC Twente Enschede, z którym zmierzyła się Wisła. Z kolei z PSV Eindhoven na własną prośbę odejdzie Fred Rutten.
Więcej o rywalach Wisły w Lidze Europy na krakow.sport.pl »

O tym, że pozycja Co Adriaanse jest zagrożona mówiło się w Holandii od pewnego czasu. Podobno skład drużyny od dawna ustala nie szkoleniowiec, ale ktoś wyżej postawiony. Decyzja o dalszych losach trenera ponoć już zapadła.

Z kolei Rutten powiadomił już władze PSV, że zamierza rozwiązać umowę. Szkoleniowiec prowadzi zespół z Eindhoven już trzeci rok, ale nie osiągnął większych sukcesów (dwa razy zajął trzecie miejsce). Teraz jego zespół jest wiceliderem i ma tylko punkt straty do AZ Alkmaar.

Na miejsce jednego ze zwolnionych trenerów nie wskoczy raczej Robert Maaskant, były szkoleniowiec Wisły, choć pojawiły się i takie głosy. W ankiecie przeprowadzonej przez portal voetbalprimeur.nl, na pytanie: "kto ma zostać nowym trenerem PSV", były szkoleniowiec krakowian dostał od 5 proc. głosów. Najwięcej kibiców opowiedziało się za zatrudnieniem Phillipa Cocu i Steve'a McClarena.

Ten drugi na pewno jednak nie obejmie PSV, bo pracę zaproponowało mu właśnie Twente. Anglik w latach 2008-2010 trenował drużynę obecnych wicemistrzów Holandii i najprawdopodobniej wróci do klubu, z którym dwa lata temu rozstawał się skłócony.

Obrońca z koszmarami, stoper-nadzieja, kręcący rywalami i snajper [Ranking transferów Wisły]