Sport.pl

Liga Europy. Najlepszy strzelec Standardu Liege może odejść do ligi hiszpańskiej

Zdaniem belgijskiej prasy Mohammed Tchite zajmuje pierwsze miejsce na liście życzeń Betisu Sewilla. Klub plasuje się na 11. miejscu w tabeli Primera Division i zimą jego priorytetem transferowym będzie sprowadzenie napastnika.
Urodzony w Burundi piłkarz wyceniany jest na 4,5 miliona euro. Jego kontrakt ze Standardem kończy się za półtora roku. Na niekorzyść Tchite działa to, że niedawno odniósł kontuzję i do treningów wróci za trzy tygodnie. Atutem jest fakt, że w przeszłości grał już na Półwyspie Iberyjskim. Przez trzy lata występował w Racingu Santander, gdzie jego konkurentem do gry w ataku był Euzebiusz Smolarek. Przez trzy sezony rozegrał 88 meczów i strzelił 24 bramki.

Jeśli Tchite odejdzie do Hiszpanii, to klub w jego miejsce będzie chciał pozyskać Serge'a Gapke z FC Nantes. W przeciwnym wypadku zimowe transfery ograniczą się do pozyskania trzech obrońców. W najbliższym oknie Standard zamierza sprowadzić konkurentów na boki defensywy dla Sebastiena Pocognoli i Reginala Goreux oraz stopera, który występowałby w parze z Laurentem Cimanem.

W tym sezonie Tchite zdobył sześć bramek w Jupiler League. Dwa razy więcej niż drudzy w klubowej klasyfikacji strzelców - Jelle Van Damme, Gohi Bi Cyriac i Mbaye Leye.

Więcej o: