Sport.pl

Wisła Kraków. W Izraelu Davidowi Bitonowi pomagał najlepszy strzelec, w Polsce "Kaziu Moskal"

PRZEGLĄD PRASY. - Impuls, by ruszyć do piłki, pobiec do obrońcy albo w kierunku bramki idzie gdzieś z wątroby. Większość goli bierze się z pomyłek obrońców. Przez cały czas trzeba być przygotowanym, że ten błąd może się zdarzyć - opowiada napastnik na łamach "Przeglądu Sportowego".
W ojczyźnie przez dwa lata Izraelczyk miał swojego nauczyciela. Trenował indywidualnie z Alonem Mizrahim, najlepszym strzelcem w historii ekstraklasy (207 goli). - Spotykaliśmy się na dodatkowych zajęciach dwa razy w tygodniu. Byłem tylko ja i bramkarz. Ćwiczyłem strzały z różnych pozycji - wspomina Biton. - W Wiśle często zostaję po zajęciach i trenuję w ten sam sposób. Nie mam już własnego nauczyciela, ale czasem piłkę dogrywa mi Kaziu Moskal.

W Izraelu Biton chodził także do psychologa sportowego. - Jesteśmy cały czas w kontakcie, często rozmawiamy, tylko że teraz przez telefon. Na pewno będę się z nim spotykał w trakcie przerwy zimowej - przekonuje Biton. - Wiem, że nie można się załamywać po zmarnowanej sytuacji czy nieudanym meczu. Spójrzmy na Fernando Torresa. Jest świetnym przykładem, jak fatalna w skutkach może być utrata pewności siebie.

Jesienią Biton strzelił 14 bramek w 23 meczach T-Mobile Ekstraklasy, Ligi Europy i Pucharu Polski. Do Wisły jest wypożyczony do końca sezonu z belgijskiego Charleroi. Latem krakowianie mogą go wykupić za 1,6 mln euro. - Jeśli mnie nie zechcą, na pewno nie będę miał problemów ze znalezieniem nowego pracodawcy - uważa napastnik. - Chcę zostać w Polsce jeszcze rok czy dwa, zdobyć z Wisłą mistrzostwo i awansować do Ligi Mistrzów. Przejście do Anglii, Niemiec czy Hiszpanii, o której marzę, byłoby w tej chwili zbyt dużym przeskokiem.

Więcej o:
Komentarze (2)
Wisła Kraków. W Izraelu Davidowi Bitonowi pomagał najlepszy strzelec, w Polsce "Kaziu Moskal"
Zaloguj się
 • Gość: ?

  0

  Ciekawie mowi ten pilkarz. Wydaje mi sie, ze ma dobrze poukladane w glowie.

 • Gość: elmz

  0

  Fernando Torres stracił szybkość, a nie pewność siebie. Od dłuższego czasu prawie dochodzi do sytuacji strzeleckich.
  You have to change your shirnk to the one that's knows anything about football David. The one you've got is cheating you.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX