Liga Europy. Standard Liege z Wisłą Kraków zagra bez kapitana?

Jelle van Damme w poniedziałek podda się operacji kolana. Może pauzować nawet trzy miesiące. Za dwa jego drużyna rozegra pierwszy mecz z mistrzami Polski.
28-letni pomocnik narzekał na uraz już od kilku tygodni. - Czuję, że w ostatnich meczach zagrałem słabiej niż zwykle. Kilka podań nie dotarło do kolegów - mówi piłkarz na łamach dziennika "De Standaard".

Początkowo miał nadzieję, że interwencja chirurgiczna nie będzie konieczna. Czwartkowe konsultacje z lekarzem wykazały jednak, że zabieg jest niezbędny. Operację pierwotnie zaplanowano na piątek, jednak urazowi chciał przyjrzeć się bliżej klubowy lekarz. Zabieg przesunięto na poniedziałek.

Van Damme może pauzować nawet trzy miesiące. - Po operacji przez dwa tygodnie będę chodził o kulach. Później przyjdzie czas na rehabilitację. Zastosuję różne metody, m.in. będę uprawiać aqua-jogging - opowiada piłkarz, który w Lidze Europy wystąpił pięciokrotnie. W Jupiler League zagrał 17 meczów i zdobył 3 bramki.

Reprezentant Belgii przeszedł do drużyny rywala Wisły w 2010 roku z angielskiego Wolverhampton. Pomocnik ma za sobą występy w silnych klubach europejskich: Anderlechcie Bruksela, Southampton i Ajaksie Amsterdam. Na rok był wypożyczony do Werderu Brema.

Opaskę kapitańską od doświadczonego pomocnika przejmie o cztery lata młodszy Reginal Goreux.