Sport.pl

Liga Europy. Odense w najlepszym składzie na Fulham

Henrik Clausen, trener BK Odense, powołał kadrę na spotkanie z Fulham Londyn. Od tego meczu może zależeć, czy do kolejnej rundy awansuje Wisła Kraków.
Mecz ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Europy nie ma zbyt dużego znaczenia dla wicemistrza Danii, który stracił już szanse na awans. Jednak Clausen zabierze do Londynu najlepszych piłkarzy. W kadrze nie znaleźli miejsca tylko trzej kontuzjowani zawodnicy: Mads Toppel, Christian Sorensen i Kalilou Traore.

Dobrym prognostykiem dla Odense jest brak w składzie Fulham Andy'ego Johnsona. Anglik, który strzelił w pierwszym spotkaniu pomiędzy drużynami dwie bramki, musi pauzować za czerwoną kartkę otrzymaną w meczu z Twente Enschede.

Środowe spotkanie w Londynie zadecyduje, kto obok Twente awansuje do kolejnej rundy z grupy K. W przypadku zwycięstwa lub remisu Odense, do rozgrywek pucharowych awansować może Wisła. Krakowianie potrzebują jednak zwycięstwa nad pewnymi awansu Holendrami.

Skład Odense na mecz z Fulham:

Bramkarze: Stefan Wessels, Daniel Krog

Obrońcy: Espen Ruud, Anders Moller Christensen, Tore Reginiussen, Chris Sorensen, Bernard Mendy, Daniel Hoegh, Oliver Larsen, Timmi Johansen

Pomocnicy: Hans Henrik Andreasen, Jacob Schoop, Andreas Johansson, Bashkim Kadrii, Eric Djemba-Djemba

Napastnicy: Peter Utaka, Rasmus Falk, Morten Skoubo, Baye Djiby Fall, Rurik Gislason.

Więcej o: