Kibice Twente wykruszają się przed meczem z Wisłą Kraków. Bo się boją?

Do Krakowa na środowy mecz Ligi Europy ma przyjechać z Holandii zaledwie... ok. 10 osób. - Bo w holenderskich mediach pojawiały się informacje, że krakowscy kibice Wisły grozili fanom z Enschede - mówi Filip Bednarek, rezerwowy bramkarz wicemistrzów Holandii.
Holendrzy od kilku tygodni ostrzegali przed polskimi kibolami. Jeden z portali napisał nawet, że kibole Wisły radzili Holendrom, by do Krakowa zabrali... "worki na zwłoki". Nawet władze klubu odradzały wyjazd. Według portalu twentefans.nl tym, którzy zrezygnowali z podróży, działacze oferowali zwrot kosztów do 200 euro.

- Na początku na wyjazd zgłosiło się ok. 500 osób. Potem zostało ich stu, a teraz jest już tylko 10 - opowiada Bednarek portalowi krakow.sport.pl.

Wicemistrzowie Holandii mecz z Wisłą traktują z przymrużeniem oka. Do Krakowa przyjedzie rezerwowy skład, bo Twente jest już pewne awansu z grupy K. - Kibice stwierdzili, że nie warto ryzykować. Wolą obejrzeć mecz z kanapy przed telewizorem. Czy ich rozumiem? Ja tam jestem Polakiem, jadę do ojczyzny, więc nie mam się czego bać. Ale nie da się ukryć, że polscy fani są ostrzejsi niż ci z zachodu Europy. W Polsce na mecze chodzą nie tylko kibice, ale też chuligani - uważa Bednarek.

Jesteś kibicem i jesteś z Krakowa? Musisz zostać fanem Facebooka Kraków - Sport.pl »