Sport.pl

Wisła Kraków. Sentymentalna podróż Marcina Baszczyńskiego

W piątek po ponad dwóch latach były piłkarz Wisły zagra na stadionie przy ul. Reymonta. - Staram się tonować emocje i koncentrować na grze. Inaczej zwariowałbym - mówi obrońca Polonii Warszawa na oficjalnej stronie klubu.
Więcej o Wiśle na krakow.sport.pl »

Baszczyński przez dziewięć lat grał w Krakowie i zdobył sześć tytułów mistrza Polski. - Najlepiej smakował ten pierwszy - przekonuje.

W 2009 roku odszedł z Wisły do Atromitosu Ateny. W lecie kibice w Krakowie mieli nadzieje, że zawodnik wróci pod Wawel. Baszczyński przyznał, że rozmawiał ze Stanem Valcksem, dyrektorem sportowym klubu. - Konwersacja miała luźny charakter i na niej się skończyło - mówił wówczas.

W piątek ponownie zagra przy ul. Reymonta. - Już przed meczem pierwszej rundy w Warszawie czułem dreszczyk emocji. Teraz szykuję się na większe przeżycia, bo jedziemy do Krakowa na nowy stadion Wisły - cieszy się Baszczyński.

Obrońca liczy, że Polonia potwierdzi dobrą formę. Jego klub nie ma jednak dobrej serii w meczach z mistrzami Polski. Z ostatnich siedmiu spotkań rozegranych pod Wawelem warszawianom udało się wygrać tylko jedno (2:0). W czerwcu tego roku Wisła miała już jednak zapewnione mistrzostwo Polski.

Więcej o: