Sport.pl

Wisła chce 25-letniego napastnika? Oblał testy w Legii

Według zagranicznych mediów mistrzowie Polski są zainteresowani Nusmirem Fajiciem. ?Imponuje szybkością i instynktem strzeleckim? - piszą o nim dziennikarze ze Słowenii. Innego zdania był w ubiegłym roku trener Maciej Skorża.
Więcej o Wiśle na krakow.sport.pl »

Rosły napastnik z Bośni (mierzy ponad 190 cm) w styczniu skończy 25 lat. Od pół roku gra w słoweńskim ND Mura Murska Sobota, ale myśli o odejściu.

Bośniacki portal sportsport.ba donosi, że Fajić jest na celowniku nie tylko Wisły, ale także austriackiego Red Bull Salzburg. Z kolei w słoweńskich mediach można wyczytać, że dodatkowo interesują się nim miejscowe kluby - NK Maribor i Olimpija Lublana.

W Słowenii Bośniak długo nie mógł się przełamać. Po sześciu meczach był bez gola, ale potem szybo nadrobił zaległości. W czterech ostatnich spotkaniach rundy jesiennej trafił do siatki trzy razy i głównie dzięki niemu klub z północy Słowenii przezimuje na dobrym czwartym miejscu.

Pod koniec ubiegłego roku Fajić był a testach w Legii. Maciej Skorża, trener drużyny z Warszawy, zapewniał, że Bośniak "ma potencjał", ale potem odesłał go do domu.

Nie wiadomo, ile prawdy jest w informacjach o zainteresowaniu ze strony Wisły. Niewykluczone, że poprzez wypuszczenie plotek o ewentualnym transferze piłkarz chce wymusić na klubie zaległe wypłaty. - W Murskiej Sobocie czuję się dobrze, ale to nie tajemnica, że w klubie nie dzieje się dobrze. Nie ukrywam tego, bo nie jestem zadowolony, że pieniądze otrzymuję nieregularnie. Dlatego poważnie myślę o odejściu - wyjaśnił bośniackim mediom.

Działacze mieli obiecać, że uregulują długi do 15 grudnia. - Jeśli tak się stanie, to będziemy mogli rozmawiać o moim pozostaniu w drużynie - zapewnia Fajić.

Jego kontrakt wygasa latem 2013 roku.

Odważna Milena Radecka w Playboyu


Więcej o: