Sport.pl

Psycholog: Niech Patryk Małecki dalej będzie sobą

Przegląd prasy. Wisła zabroniła udzielania wywiadów Patrykowi Małeckiemu. - Powinien mieć możliwość wypowiadania się publicznie. Niech nadal będzie sobą i mówi co myśli, ale musi pamiętać, by robić to w sposób taktowany - uważa psycholog prof. Zbigniew Nęcki
Więcej o Wiśle na krakow.sport.pl »

Małecki podpadł w klubie wypowiedzią po meczu z Lechią Gdańsk. Nie podobało mu się, że część kibiców gwizdała na słabo grających piłkarzy, więc nazwał ich "piknikami" i wysłał na stadion Cracovii.

M.in. z tego powodu 23-letni piłkarz dostał zakaz udzielania wywiadów. Przy Reymonta uznali, że działa na szkodę klubu i lepiej, jak będzie milczał. - Ewentualny zakaz wypowiedzi publicznych był do tej pory zarezerwowany dla Kościoła, co wiąże się z panującymi w nim regułami i hierarchią. W przypadku Małeckiego taka reguła jest przesadzona. Tego typu ograniczenia w dłuższej perspektywie mogą osłabić jego bojową naturę, a to może mieć przełożenie na grę - mówi Nęcki w Dzienniku Polskim.

Małecki przed dwa miesiące nie miał zbyt wielu okazji do udzielania wywiadów, ponieważ leczył kontuzję. Do gry wrócił 12 dni. W spotkaniu ze Śląskiem Wrocław zagrał kwadrans, a niespełna tydzień później zaliczył ponad 80 minut oraz bardzo łatwe trafienie przeciwko Odense. Słabiej spisał się w ostatnim ligowym z Widzewem Łódź, ale zagrał cały mecz.

I to możesz zostać świętym Mikołajem! Wiślacy zostali.