Komplet publiczności na mecz Wisły Kraków we Wrocławiu

We wtorek w ciągu dwóch godzin zostały wyprzedane ostatnie bilety na piątkowe spotkanie lidera z mistrzem Polski. Obejrzy je prawie 43 tysiące kibiców.
Więcej o Wiśle na krakow.sport.pl »

Śląsk zagra na nowym stadionie, po raz drugi i ostatni w tym roku. Pierwszy mecz z Lechią Gdańsk wrocławianie wygrali 1:0. - Mam nadzieję, że ta ogromna publiczność wybaczy nam słaby styl. W meczu z drużyną z Gdańska należało zrobić wszystko, by wygrać i nie zawieść publiki. To się nam udało dzięki naszemu snajperowi Johanowi Voskampowi - analizował Orest Lenczyk, trener lidera.

Kolejne spotkanie na wrocławskim stadionie rozegrała reprezentacja Polski, której przeciwnikiem były Włochy. Kadra Franciszka Smudy przegrała 0:2. W końcówce miała szansę na zmniejszenie rozmiarów porażki, ale rzutu karnego nie wykorzystał Jakub Błaszczykowski.

W meczu z Wisłą po raz trzeci na obiekcie, na którym w czerwcu rozgrywane będą finały Euro 2012, zasiądzie komplet publiczności. Żaden inny klub ekstraklasy nie może się pochwalić taką frekwencją. Przykładem może być PGE Arena w Gdańsku. 38 tysięczny obiekt w ostatnich spotkaniach nie zapełniał się nawet w połowie.

Po 14. kolejkach Wisła traci do wrocławian aż 10 punktów. W przypadku zwycięstwa Śląska przewaga może być już nie odrobienia.

Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Wiśle tylko na Facebooku Kraków - Sport.pl »

Luksusy dla Holendrów w Krakowie [GALERIA]