Sport.pl

Liga Europy. Rywal Wisły Kraków ma grać południową piłkę

Odense pokonało na wyjeździe drużynę AC Horsens (1:0). Była to pierwsza wygrana Duńczyków od drugiego października. Mimo to, nastroje w klubie zdecydowanie się poprawiły.
Więcej o rywalach Wisły w Lidze Europy na krakow.sport.pl »

- Zwycięstwo doda nam pewności siebie. Zawodnicy są zmęczeni fizycznie, ale równocześnie spadł z nich duży ciężar. Trzy punkty były rezultatem dobrej gry w ostatnich spotkaniach - stwierdził po meczu Henrik Clausen, trener Duńczyków.

Odense zawodzi w tym sezonie zarówno w ekstraklasie, jak i w Lidze Europy (wygrało tylko z Wisłą na wyjeździe). W czwartek w klubie pojawił się nowy dyrektor sportowy Poul Hansen i zapowiedział zmianę stylu gry drużyny na bardziej ofensywny. Odense ma wzorować się na grze drużyn z południa kontynentu.

Hansen planuje zmiany w składzie, ale nie myśli o rewolucji. - Nowa taktyka musi pociągnąć za sobą rotację w drużynie - tłumaczy. - W lecie wygasa wiele kontraktów [Erica Djemby-Djemby, Chrisa Sorensena, Petera Utaki, Stefana Wesselsa - przyp. red.]. Tylko część z nich będziemy chcieli przedłużyć. O posadę może być spokojny trener. Dostanie przynajmniej rok na odwrócenie obecnej sytuacji.

Następny mecz w LE Odense rozegra u siebie z Wisłą. Spotkanie odbędzie się 1 grudnia o godz. 19.

Jesteś kibicem i jesteś z Krakowa? Musisz zostać fanem Facebooka Kraków - Sport.pl »

Luksusy dla Holendrów w Krakowie [GALERIA]


Więcej o: