Liga Europy. Bramkarz Legii pomoże rywalowi Wisły?

Odense szuka recepty na poprawę gry w defensywie. Może okazać się nią Wojciech Skaba, bramkarz Legii Warszawa, który ponownie wyjechał na testy do Danii.
Polak był już na testach w Odense we wrześniu i według tamtejszych mediów zrobił wówczas dobre wrażenie na trenerze bramkarzy. Informację o kolejnym wyjeździe Skaby potwierdza oficjalna strona Legii. Duńczykom miał go polecić Arkadiusz Onyszko, były bramkarz Odense.

Zespół z wyspy Fionia w tym sezonie radzi sobie wyjątkowo słabo w obronie. Więcej bramek w duńskiej ekstraklasie straciła tylko ostatnia drużyna ligi - Koge BK. Problemy Odense zaczęły się już we wrześniu. Po kilku słabszych meczach pierwszy bramkarz Stefan Wessels został odsunięty od składu.

Jego miejsce między słupkami zajął Mads Toppel. Wessels jest rozgoryczony. - Moja sytuacja nie jest satysfakcjonująca, ale niewiele mogę zrobić. Staram się cały czas ciężko pracować. Owszem, traciliśmy w meczach wiele goli, ale to trochę niesprawiedliwe, że akurat mnie wybrano na kozła ofiarnego - oburza się w duńskich mediach.

Kontrakty obydwu bramkarzy Odense wkrótce wygasną. Toppel ma umowę do stycznia, a Wessels do czerwca. W związku z tym duński klub szuka zastępców na ich pozycje.

Skaba mógłby podpisać kontrakt z nowym klubem już w styczniu. Nie wiadomo jednak, czy zająłby pozycję pierwszego bramkarza, bo o przedłużeniu kontraktu myśli także Wessels: - Dwa miesiące temu powiedziałem trenerowi, że chętnie przedłużę kontrakt. Od tej pory jednak nie rozmawialiśmy. Decyzja należy do klubu.

Problemy Odense postara się wykorzystać Wisła Kraków, która zmierzy się z Duńczykami 1 grudnia.