Drużyna obrońcy Wisły Kraków postraszyła mistrzów świata [WIDEO]

Andraż Kirm i Junior Diaz wystąpili we wtorek w meczach reprezentacji. Słoweniec musiał przełknąć gorycz porażki, a Kostarykanin mógł cieszyć się z remisu z Hiszpanią.
Więcej o Wiśle na krakow.sport.pl »

Obrońca wszedł na boisko w 74. minucie, przy stanie 2:0 dla Kostaryki. Mistrzowie świata nie grali dobrze, a pierwsza bramka dla drużyny Diaza padła po błędzie Ikera Casillasa. Dla bramkarza mecz miał historyczne znaczenie - wystąpił w kadrze po raz 127 i pobił rekord liczby występów w reprezentacji (poprzedni należał do Antoniego Zubizaretty). Hiszpanie nie pozwolili jednak Kostarykanom na zwycięstwo. W ostatnich minutach przyspieszyli grę i doprowadzili do remisu.

Kirm wystąpił od początku w meczu ze Stanami Zjednoczonymi. Grał do 70. minuty. Słoweńcy nie potrafili poradzić sobie z Amerykanami (przegrali 2:3). Jedną z bramek dla USA zdobył dobrze znany pomocnikowi Wisły Clint Dempsey z Fulham. Słowenia nie ma szczęścia do występów przeciwko USA. Na mistrzostwach Świata w RPA prowadziła 2:0, by ostatecznie zremisować 2:2.

W meczu barażowym z Irlandią nie mógł wystąpić Sergiej Pareiko, bramkarz Wisły. Estończyk musiał pauzować z powodu kartek.