Liga Europy. Napastnik rywala Wisły Kraków walczy o miejsce w kadrze na Euro 2012

Bobby Zamora z Fulham prawdopodobnie pojawi się w pierwszym składzie reprezentacji Anglii w meczu towarzyskim przeciwko Szwecji.
Więcej o rywalach Wisły w Lidze Europy na krakow.sport.pl »

Zawodnik nie zagrał w sobotnim spotkaniu z Hiszpanią (1:0), ale przeciwko Skandynawom będzie mógł przekonać do siebie Fabio Capello. - Zamora cały czas przyglądam się Zamorze. Miał problemy z ręką i początek sezonu nie był najlepszy w jego wykonaniu. W ostatnich spotkaniach wrócił do dobrej dyspozycji i chcę zobaczyć go na Wembley - powiedział selekcjoner angielskim mediom.

Byłby to drugi występ Zamory w reprezentacji. Debiutował dwa lata temu przeciwko Węgrom. Piłkarz walczy o miejsce w kadrze na mistrzostwa Europy. Jego konkurentami są Darren Bent (Aston Villa), Danny Welbeck (Manchester United) i Daniel Sturridge (Chelsea). Niektóre z angielskich mediów apelują także do trenera, by nie powoływał Waynea Rooneya, który za kopnięcie rywala w meczu z Czarnogórą został zdyskwalifikowany na trzy spotkania. - Każdy mecz jest jak wyzwanie. Musisz wykorzystać nadarzającą się okazję i to właśnie mam zamiar zrobić. Moim celem jest pozostanie w kadrze - stwierdził Zamora, na oficjalnej stronie Fulham.

W trakcie Euro reprezentacja Anglii zamieszka w Hotelu Starym. Jej bazą treningową będzie stadion Hutnika.

Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Wiśle tylko na Facebooku Kraków - Sport.pl »

Luksusowo? Zobacz gdzie Anglicy zamieszkają w Krakowie na Euro