Liga Europy. Clint Dempsey: Zrobimy wszystko, by wygrać, choć ważniejsza jest Premier League

W środę 28-letni pomocnik otrzymał nagrodę dla najlepszego piłkarza reprezentacji USA mijającego roku. W czwartek poprowadzi Fulham w meczu z Wisłą. Relacja na żywo Z Czuba i Sport.pl o godz. 21.05.
Mistrzowie Polski przed dwoma tygodniami pokonali Fulham w Krakowie, ale ciągle są w trudnej sytuacji. Zamykają tabelę i w Londynie nie mogą przegrać, jeśli marzą o wyjściu z grupy.

Faworytem jest jednak Fulham. - Tabela jest wąska, wiec potrzebujemy zwycięstwa. Nie chcemy czekać do ostatniej kolejki na to, by być pewnym wyjścia z grupy. Dlatego zrobimy wszystko, by wygrać - deklaruje Dempsey na łamach angielskich mediów.

Amerykanin przyznaje, że dla jego drużyny ważniejsze są występy w Premier League, ale... - Liga Europy to mogą być niezapomniane chwile. Np. nigdy nie zapomnę finału tych rozgrywek, w którym wystąpiliśmy przed dwoma laty - wspomina Dempsey.

Amerykanin nie wystąpił przed dwoma tygodniami w Krakowie i mecz oglądał w telewizji. Angielscy dziennikarze dopytywali go do sytuację, w której Gervasio Nunez wymusił czerwoną kartkę dla Moussy Dembele. - To było frustrujące, ale co możemy zrobić? Sędzia podjął decyzję, którą uważał za słuszną. Nie zawsze wszystko układa się po naszej myśli, więc jedyne, co możemy zrobić, to skoncentrować się na czwartkowym meczu - uciął reprezentant USA.