Doświadczony obrońca zostanie w Fulham na dłużej

30-letni Brede Hangeland wbrew spekulacjom na temat odejścia ogłosił, że chce związać się z Fulham na dłużej.
Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Wiśle tylko na Facebooku Kraków - Sport.pl »

Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Wiśle tylko na Facebooku Kraków - Sport.pl »
Hangeland do Londynu przeniósł się w 2008 roku z Kopenhagi. Z duńską drużyną w sezonie 2006/2007 wystąpił w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Przed przyjściem do Fulham przymierzano go do innych angielskich klubów: Liverpoolu, Aston Villi, Manchesteru City czy Newcastle United. Od 2008 roku jest także kapitanem reprezentacji Norwegii.

Mimo, że jego kontrakt z Fulham jest ważny jeszcze półtora roku, trener Martin Jol już zapowiedział rozpoczęcie negocjacji na temat przedłużenia. Hangeland ma na koncie 150 występów w Fulham i jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w drużynie. - Pojawiły się spekulacje łączące mnie z innymi klubami, ale jestem bardzo zadowolony z występów w Fulham. Chcę kontynuować grę w tym klubie i ciągle dawać z siebie wszystko - mówi Hangeland w angielskich mediach.

Obrońca Fulham od pierwszej minuty wystąpił w meczu z Wisłą i już na początku został zapamiętany przez kibiców, ponieważ... został kopnięty w klatkę piersiową przez Ivicę Ilieva. Za to zagranie pomocnik mistrzów Polski otrzymał żółtą kartkę, choć trener Londyńczyków domagał się surowszej kary.

Wielka Wisła Kraków w małej Limanowej [ZDJĘCIA]