Sport.pl

Euro 2012. Holendrzy wybrali Kraków

Reprezentacja Holandii zamieszka w Krakowie podczas Euro 2012. - Będziemy mieli możliwość trenowania w świetnych warunkach, jakie zapewni nam obiekt Wisły Kraków - powiedział trener Bert van Marwijk. Ale nie tylko jego reprezentacja przyjedzie pod Wawel.
Więcej o Euro 2012 w Krakowie na krakow.sport.pl »

- Kraków jest także bardzo pięknym miastem. To ważne dla zawodników, bo będą oni mieli więcej swobody niż podczas mistrzostw świata w RPA - dodał van Marwijk.

Według informacji portalu krakow.sport.pl Holendrzy zamieszkają w pięciogwiazdkowym hotelu Radisson Blu i będą trenować na stadionie Wisły. Trener Holendrów podkreślił, że obiekt mistrzów Polski zrobił na nim dobre wrażenie.

Bazę pobytową w Krakowie najprawdopodobniej będą mieli także Włosi i Anglicy (w czwartek władze miasta mają rozmawiać z przedstawicielami angielskiej federacji). "Kraków nie jest jednym z organizatorów mistrzostw, a to jego przewaga. Będzie tam spokojniej niż w innych ośrodkach, na ulicach nie będzie zbyt wielu fanów" - zareklamował miasto dziennik "Daily Telegraph".

Pod Wawelem być może zakwaterują się także Francuzi. Przedstawiciele tamtejszej federacji rozmawiali także z władzami pobliskiego Zabierzowa. Chcą korzystać z obiektów tamtejszego Kmity.

Niemcy, którzy jako pierwsi wywalczyli awans z eliminacji do Euro 2012, jako pierwsza oficjalnie wybrały też bazę pobytową podczas mistrzostw. Niemcy zamieszkają w Gdańsku w pięciogwiazdkowym hotelu Dwór Oliwski.

Więcej o: