T-Mobile Ekstraklasa. 9 kontrowersyjnych meczów sędziego Lyczmańskiego

W Krakowie w sobotnim meczu T-Mobile Ekstraklasy przez Adama Lyczmańskiego Jagiellonia nie była w stanie wygrać z Wisłą. Białostoczanie do 79. minuty prowadzili 1:0 i gdyby nie pomyłki arbitra, mogli zdobyć nawet trzy punkty, a nie przegrać 1:3.
Pierwszy błąd arbiter popełnił jeszcze przed przerwą, gdy nie zauważył faulu Gordana Bunozy na Tomaszu Kupiszu w polu karnym. Dużo kosztowniejszy był drugi, bo Kew Jaliens (m.in. używając rąk) uniemożliwił interwencję Tomaszowi Ptakowi, bramkarzowi Jagiellonii, i było 1:1. Gościom nie pomogły protesty ani konsultacja głównego z liniowym.

Po golu krakowianie w końcu zagrali, jak na mistrzów Polski przystało, i strzelili jeszcze dwie bramki.

18 meczów sędziował w ekstraklasie Adam Lyczmański od 11 września 2010 r. W dziewieciu dopatrzyliśmy się błędów lub kontrowersji

1. Śląsk - Lech 1:2 (5. kolejka, 11 września 2010)

2. Cracovia - Arka 2:0 (7. kolejka, 25 września 2010)

3. Korona - Jagiellonia 1:1 (13. kolejka, 14 listopada 2010)

4. Śląsk - Ruch 2:1 (14. kolejka, 20 listopada 2010)

5. Lechia - Polonia Bytom 2:0 (17. kolejka, 6 marca 2011)

6. Polonia - Arka 4:0 (23. kolejka, 23 kwietnia 2011)

7. Bełchatów - Podbeskidzie 6:0 (2. kolejka, 6 sierpnia 2011)

8. Wisła - Ruch 3:2 (8. kolejka, 25 października)

9.Wisła - Jagiellonia 3:1 (10. kolejka, 15 października 2011)