Wisła - Jagiellonia. Pół składu do reprezentacji

Mistrz Polski ma więcej piłkarzy w reprezentacji seniorów. Za to rywal z Białegostoku mocniej stawia na młodzież.
Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Wiśle tylko na Facebooku Kraków - Sport.pl »

Podczas przerwy na mecze reprezentacji z Wisły wyjechało pięciu podstawowych graczy - David Biton, Andraż Kirm, Sergiej Pareiko, Junior Diaz i Osman Chavez. Wszyscy poza Izraelczykiem zaliczyli występy w kadrach. W meczu eliminacji mistrzostw Europy U-21 zagrał też trzeci bramkarz Wisły - Filip Kurto. Po meczach w kadrach narodowych najbardziej zadowolony jest Pareiko, którego Estonia w barażach zagra o awans na Euro 2012.

Z Jagiellonii na zgrupowania reprezentacji wyjechali Robert Arzumanjan (Armenia), Luka Pejović i Marko Ćetković (obaj Czarnogóra) oraz Andrius Skerla (Litwa). Poza Ormianinem, wszyscy zaliczyli występy w kadrach. A Czarnogóra z Pejoviciem i Cetkoviciem w składzie sprawiła podobną niespodziankę jak Estonia i zagra w barażu o Euro 2012.

Z jedynym wiślakiem Kurtą w kadrze młodzieżowej zagrali piłkarze Jagiellonii - Łukasz Tymiński i Tomasz Kupisz. A kolejny - Ermin Seratlić w młodzieżówce Czarnogóry.

Jeśli spojrzeć na składy z ostatnich meczów ligowych krakowian i białostoczan, to w sobotę na boisku przy Reymonta mogłoby wybiec aż 10 z 13 kadrowiczów w obydwu klubach. Na pewno zabraknie Kurty i kontuzjowanego Arzumanjana, a Tymiński ostatnio siedział tylko na ławce. Poza tym Robert Maaskant, trener Wisły zapowiadał, że da odpocząć Chavezowi.