Sport.pl

Liga Europy. Prezydent Krakowa wstawia się za kibicami

Jacek Majchrowski napisał list do Petera den Oudstena, burmistrza Enschede. Skarży się w nim na zachowanie policji, która oskarżyła 50 fanów Wisły Kraków o sfałszowanie voucherów i aresztowała.
Sympatycy po przyjeździe do Holandii nie mogli zwiedzać miasta, tylko, w obawie przed ewentualnymi zamieszkami, byli przewożeni pod stadion. Część z nich została zatrzymana i nie zobaczyła meczu mistrzów Polski z Twente. Zarząd krakowskiego klubu zamierza skierować do UEFA zawiadomienie w tej sprawie. Do klubu z Holandii wysłano już pismo z kwotą odszkodowania, którego domagają się działacze dla kibiców. W sprawie interweniowała także Ambasada Polski w Hadze. Notę do władz wysłał prezydent Majchrowski. - Kibice nie zasłużyli sobie, by traktować ich jak przestępców bez rzetelnego wyjaśnienia całego zajścia, czy też ograniczać im możliwość poruszania się po mieście. Kierowanie się uprzedzeniami i podobne incydenty z pewnością nie przysłużą się kontaktom pomiędzy mieszkańcami naszych miast. A przecież już w przyszłym roku Kraków ma nadzieję gościć narodową drużynę Holandii podczas rozgrywek Euro 2012. Razem z nią przyjadą kibice - czytamy w oświadczeniu.

Prezydent zaprasza także burmistrza do Krakowa na rewanżowy mecz, który odbędzie się 14 grudnia. - Będzie tu czekał nowoczesny stadion, przepiękne miasto, które warto zwiedzić i mieszkańcy, doceniający dobry doping - zachwala.

Więcej o: