Sport.pl

W Twente są pewni siebie po meczu z Wisłą

Trzy dni po porażce w Lidze Europy rozbitą Wisłę Kraków czeka prestiżowy mecz z Legią w Warszawie. Dużo łatwiejsze zadanie mają wicemistrzowie Holandii, bo zagrają z autsajderem ligi.
Więcej o rywalach Wisły w Lidze Europy na krakow.sport.pl »

Robert Maaskant, trener Wisły, ma problemy kadrowe, dlatego po godzinie meczu z Twente (krakowianie przegrywali wtedy 1:3) zdjął z boiska Ivicę Iliewa i Tomasa Jirsaka, by nie narażać ich na ewentualne urazy.

Co Adriaanse, szkoleniowiec Twente, ma większy komfort pracy. Przed niedzielnym meczem z Excelsiorem Rotterdam, ostatnią drużyną w Eredivisie, musiał martwić się głównie o to, by jego podopieczni nie zlekceważyli rywala.

- Kolejnym zmartwieniem jest też to, że mieliśmy niewiele czasu, by przygotować się do tego spotkania. Jednak gramy u siebie i musimy zdobyć trzy punkty. Tym bardziej, że po spotkaniu z Wisłą żaden z piłkarzy nie narzeka na uraz - powiedział Adriaanse, a słowa trenera cytuje oficjalna strona Twnete.

Mecz w Enschede rozpoczyna się w niedzielę o godz. 14.30. Pierwszy gwizdek w Warszawie rozlegnie się dwie i pół godziny później.

Więcej o: