Cwetan Genkow - 1071 minut bez gola

Napastnik Wisły Kraków na bramkę czeka od maja. Tym razem nie strzelił gola w meczu Bułgarii ze Szwajcarią
Genkow nie zdobył bramki od 16 spotkań (w sumie od 1071 minut) - w polskiej lidze, europejskich pucharach i w reprezentacji. Ostatni raz do siatki trafił 11 maja, a jego gol dał trzy punkty w meczu z Lechem Poznań. Od tej pory nie może się przełamać. We wtorek dostał kolejną szansę od Lothara Matheusa. Na boisku spędził 70 minut, ale nie pokonał bramkarza Szwajcarów. Bułgaria na wyjeździe przegrała 1:3, choć prowadziła.

Dużo więcej powodów do zadowolenia ma bramkarz Wisły - Sergiej Pareiko. W ciągu pięciu dni jego Estonia wygrała dwa mecze w eliminacjach mistrzostw Europy. We wtorek rozbiła Irlandię Północną 4:1. Pareiko grał 90 minut.

Blisko dobrego wyniku w tej samej grupie była Słowenia. Z Andrażem Kirmem w składzie długo bezbramkowo remisowała na wyjeździe z Włochami. Jednak w 85 min gola zdobył Giampaolo Pazzini. Po chwili pomocnik Wisły zszedł z boiska.

W reprezentacji wystąpił Filip Kurto. Walcząca o awans do młodzieżowych mistrzostw Europy kadra U-21 przegrała 0:2 z Rosją.