Liga Europy. Porażki zawodników Twente

W piątkowych meczach reprezentacji zagrało sześciu piłkarzy rywali Wisły w fazie grupowej Ligi Europy. Najlepiej zaprezentowali się gracze Fulham.
Skrzydłowy Damien Duff rozegrał cały mecz w kadrze Irlandii, która bezbramkowo zremisowała ze Słowacją. Na trzy mecze przed końcem eliminacji do Euro obie reprezentacje mają tyle samo punktów. Irlandia, dzięki lepszemu bilansowi bramek, jest na drugim miejscu. Ma też łatwiejszy terminarz.

Duże szanse na awans ma również Norwegia (druga w tabeli grupy H). Wczoraj Skandynawowie pokonali Islandię 1:0. Pełne spotkanie rozegrali stoper londyńczyków Brede Hageland oraz defensywny pomocnik Odense Espen Ruud. Musieli oni powstrzymywać ataki napastnika wicemistrzów Danii Rurika Gislasona (90 minut i żółta kartka).

Najsłabiej wypadli piłkarze Twente. Bułgaria z Nikołajem Michajłowem w bramce przegrała 0:3 z Anglią, a Wenezuela z Roberto Rosalesem na prawej obronie nie sprostała Argentynie (0:1). Największym pechowcem jest jednak Marc Janko, który na jednym z ostatnich treningów przed meczem z Niemcami (2:6) nabawił się urazu.