Liga Mistrzów. Wisła Kraków oblała egzamin. [OCENY ZAWODNIKÓW]

W rewanżowym meczu z APOEL-em Nikozja na wyróżnienie zasłużył tylko Cezary Wilk. Zawiedli Ci, od których do tej pory zależało najwięcej: Maor Melikson, Patryk Małecki i Radosław Sobolewski.
Sergei Pareiko: ocena 2 - W 29. minucie, gdy sam wrzucił sobie piłkę do bramki, kibice Wisły przypomnieli sobie koszmary, jakie nawiedzały ich w ostatnich latach. Częściowo zrehabilitowały go interwencje przy dwóch strzałach Ivana Trickovskiego oraz uderzeniu Gustavo Manduki. Przy golu na 3:1 zasłonięty przez Chaveza.

Michael Lamey: 1 - Bezproduktywny w ofensywie. Zupełnie nie radził sobie z Manduką. Gubił się zwłaszcza, gdy Brazylijczrk łamał akcje z lewego skrzydła do środka.

Kew Jaliens: 2 - Dobrze wyprzedzał rywali, ale nie potrafił wyprowadzić piłki spod bramki inaczej niż długim podaniem, które przeważnie kończyło się stratą.

Osman Chavez: 3 - Najpewniejszy punkt defensywy. Skuteczny w powietrzu. Dobrze się zastawiał, ale w feralnej 87. minucie zbyt łatwo dał odwrócić się Ailtonowi Almeidzie.

Junior Diaz: 1 - Ciągle ogrywany przez Trickovskiego. Przy drugim golu nie zdążył wrócić i niekryty w polu karnym Macedończyk mógł podać do Ailtona. Jedyną dobrą interwencję miał chwilę przed przerwą, gdy wybił lecącą wzdłuż bramki piłkę zagraną przez Williama Bonaventurę.

Patryk Małecki: 1 - W ofensywie aktywny, ale niemal każda próba rajdu kończyła się stratą. W 11. minucie zamiast strzelać powinien podawać do wychodzącego na pozycję sam na sam Genkowa.

Cezary Wilk: 4 - W pierwszej połowie udzielał się głównie w defensywie. Uratował drużynę w 24. minucie, gdy wślizgiem zablokował strzał Manduki. Asekurował stoperów, gdy pomocnicy APOEL-u wchodzili w pierwszą linię. W drugiej połowie wziął przykład z rywali, wbiegł w pole karne i sprytnym strzałem zdobył bramkę.

Radosław Sobolewski: 1 - Ustawiał się zbyt blisko stoperów przez co mistrzowie Cypru mogli spokojnie rozgrywać piłkę przed polem karnym.

Maor Melikson: 2 - Gwiazdor Wisły nie był sobą w decydującym meczu. W jego grze widać było skutki kontuzji. W pierwszej połowie zupełnie niewidoczny. Dopiero w drugiej zaczął szukać pokazywać się na pozycji.

Gervasio Nunez: 1 - Do tej pory Robert Maaskant widział w nim głównie defensywnego pomocnika. Z APOEL-em zagrał na skrzydle, ale nie radził sobie z ofensywnymi wejściami prawego obrońcy Savvasa Poursaitidisa.

Cwetan Genkow:1 - Nie miał wsparcia od kolegów z drużyny. Przeważnie musiał po dalekich podaniach walczyć o górną piłkę z dwoma rywalami.

Rezerwowi:

Ivica Iliew: 3 - Wszedł na ostatnie pół godziny. Kapitalna asysta przy golu Wilka. Gdy pojawił się na boisku, lepiej zaczął grać Melikson.

Marko Jovanović i Andraż Kirm: Grali zbyt krótko, by ich oceniać.