Tylko raz było tak blisko Ligi Mistrzów [WIDEO]

Nie udało się z FC Barcelona, Anderlechtem Bruksela, Realem Madryt i Panathinaikosem Ateny... Wisła po raz piąty gra w decydującej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, ale dopiero po raz drugi jest w korzystnej sytuacji przed rewanżem
W pierwszej połowie XXI wieku krakowianie aż czterokrotnie byli o rundę od fazy grupowej. Pierwsze trzy podejścia budziły duże emocje, ale mistrzom Polski nie udało się wygrać ani jednego z sześciu meczów.

W sezonie 2005/06 pokonali u siebie 3:1 Panathinaikos Ateny (wówczas zaczynali rozgrywki od decydującego etapu), ale do awansu brakło kilku minut. W końcówce rewanżu Grecy doprowadzili do dogrywki i wyeliminowali Wisłę.

Teraz krakowianie piłkarską elitę znów mają na wyciągnięcie ręki. Wygrali z APOEL-em Nikozja 1:0 i myślami są przy wtorkowym rewanżu na Cyprze.

APOEL Nikozja - Wisła ?

Bilans Wisły w decydującej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów: 2 zwycięstwa - 7 porażek

Bramki: 10-19