Sport.pl

Jacek Majchrowski obiecuje Ligę Mistrzów przy Reymonta

- Jeśli Wisła wyeliminuje APOEL, to w fazie grupowej będzie grała na własnym stadionie - zadeklarował na antenie ?Radia Kraków? prezydent Krakowa.
Do tej pory mistrzowie Polski rozgrywali mecze przy trzech trybunach. Na czwartej, zachodniej trwają jeszcze prace, które zakończą się 30 września. Potem zaplanowany jest odbiór techniczny. Trybuna zostanie otwarta w połowie października, a LM startuje miesiąc wcześniej. - To jest już uzgodnione i spotkania będą mogły odbywać się w Krakowie [UEFA wymaga m.in., by klub przygotował ok. 1.6 tys. miejsc dla VIP-ów na niewykończonej trybunie - przyp. red.]. Nie trzeba będzie szukać innego obiektu - powiedział Majchrowski.

Budowa nowego stadionu Wisły rozpoczęła się 22 października 2004 roku. Niespełna rok później została oddana do użytku trybuna południowa. Potem budowano kolejno: północną, wschodnią i zachodnią. Ze względu na trwające prace od lipca 2009 do września 2010 wiślacy w roli gospodarza musieli rozgrywać mecze w Sosnowcu i na Suchych Stawach.

Pierwotnie stadion miał zostać otwarty w czerwcu 2010. Od tego czasu termin zakończenia prac przekładany był pięciokrotnie.

Pierwszy mecz, który pokaże Facebook »


Więcej o: