Sport.pl

Liga Mistrzów. Gazety po awansie Wisły: Magia i Europa

PRZEGLĄD PRASY. "Wisła u bram raju" - tytułuje relację z meczu krakowian z Liteksem Łowecz "Przegląd Sportowy". "Wisło, witamy w Europie" - piszą na łamach "Dziennika Polskiego"
Mistrz Polski pokonał 3:1 rywali z Bułgarii i awansował do IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Jutro po losowaniu w Nyonie krakowianie poznają kolejnego rywala. Prasa żyje jednak triumfem Wisły nad Liteksem, a bohaterem spotkania zgodnie wybrano Maora Meliksona, reprezentanta Izraela.

"Przegląd Sportowy chwali nie tylko strzelca dwóch bramek, ale także dwóch defensywnych pomocników. "Wyrachowany futbol Białej Gwiazdy zasługiwał na aprobatę. Kawał dobrej roboty wykonali w środku pola Radosław Sobolewski i Gervasio Nunez. Kapitan mistrzów Polski pokazał swój zwykły, zdyscyplinowany i ofiarny futbol. Do jego poziomu dostroił się Argentyńczyk. Grał o niebo lepiej niż w lidze z Widzewem." -czytamy .

"Kraków co najmniej do końca roku będzie się emocjonował europejskimi pucharami. Wisła wyeliminowała wczoraj Litex Łowecz, jest już pewna gry w grupie Ligi Europejskiej, ale cel jest wyższy - wiślacy będą szturmować bramy Ligi Mistrzów. Aby spełnić wielkie marzenie, na które właściciel klubu Bogusław Cupiał i tysiące kibiców nie mogą się doczekać od lat, pozostają już tylko i aż dwa mecze" czytamy z kolei w "Dzienniku Polskim".Dziennikarz "Gazety Krakowskiej" pisze, że spełnienie marzeń krakowian jest coraz bliższe. "Wisła zagrała dobry mecz. To był magiczny wieczór przy ul. Reymonta, podczas którego świętowała ponad 23 tysiące widzów" - czytamy na łamach gazety.

Wisłą pokonała Liteks i nadal walczy o LM >
Wisła w Europie za 650 tysięcy euro » »


Więcej o: