Sport.pl

Liga Światowa. W Tauron Arenie Kraków minuta ciszy przed meczem Francja - Serbia [WIDEO]

Organizatorzy turnieju finałowego Ligi Światowej uczcili pamięć ofiar terrorystycznego zamachu z Nicei.
W piątek przed południem Francuzi trenowali w Tauron Arenie. Przed zajęciami zgromadzili się na boisku, by uczcić pamięć ofiar zamachu w Nicei. "Nasze serce jest tego ranka we Francji" - napisano na oficjalnym profilu na twitterze Francuskiej Federacji Siatkarskiej.

Organizatorzy imprezy przed meczem Francja - Serbia zapowiadali symboliczną chwilę ciszy. Ponadto piątkowe spotkania są rozgrywane bez charakterystycznej dla meczów siatkówki w Polsce artystycznej oprawy. Zawodnicy wystąpią z czarnymi opaskami. Do tego ekran ledowy na elewacji Tauron Areny wyświetla francuską flagę.

- Nie było ze strony francuskiej wniosku o odwołanie meczu - dodaje Janusz Uznański, rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Po odegraniu hymnów i przedstawieniu pierwszych szóstek spiker zarządził minutę ciszy. Francuscy siatkarze chwycili się za ramiona i stanęli w małym kole - na środku boiska i w kwadracie dla rezerwowych. Do tego grają z czarnymi opaskami na rękawach.Z ofiarami na twitterze solidaryzują się też francuscy zawodnicy. Jeszcze w nocy z czwartku na piątek do wydarzeń w Nicei odniósł się Kevin Tillie, rezerwowy libero Francuzów na krakowskim turnieju. "Co za szok! Wszystkimi myślami jestem z ofiarami i moimi przyjaciółmi! To straszne! Niceo, kocham cię!" - napisał.

Wyrazy współczucia ofiarom zamachu wyrazili również m.in. Nicolas Marechal, Jenia Grebennikow czy Antonin Rouzier.

Pensée aux victimes de l'attentat de nice et soutien a leurs proches. #triste

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Marechal Nicolas (@nicowesley)

Więcej o: