Sport.pl

Francuscy siatkarze są w Polsce, ale solidaryzują się z Niceą. "Co za szok!"

W piątek francuscy siatkarze grają w Tauron Arenie Kraków z Serbią w meczu grupy J Ligi Światowej. Trening przed meczem rozpoczęli minutą ciszy ku pamięci ofiar czwartkowego zamachu w Nicei.
W piątek przed południem Francuzi trenowali w Tauron Arenie. Przed zajęciami zgromadzili się na boisku, by uczcić pamięć ofiar zamachu w Nicei. "Nasze serce jest tego ranka we Francji" - napisano na oficjalnym profilu na twitterze Francuskiej Federacji Siatkarskiej.

Z ofiarami na twitterze solidaryzują się też francuscy zawodnicy. Jeszcze w nocy z czwartku na piątek do wydarzeń w Nicei odniósł się Kevin Tillie, rezerwowy libero Francuzów na krakowskim turnieju. "Co za szok! Wszystkimi myślami jestem z ofiarami i moimi przyjaciółmi! To straszne! Niceo, kocham cię!" - napisał.Wyrazy współczucia ofiarom zamachu wyrazili również m.in. Nicolas Marechal, Jenia Grebennikow czy Antonin Rouzier.

Pensée aux victimes de l'attentat de nice et soutien a leurs proches. #triste

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Marechal Nicolas (@nicowesley)

W czwartek wieczorem w Nicei mężczyzna wjechał ciężarówką w tłum spacerujących ludzi. Zginęły co najmniej 84 osoby, wiele zostało rannych.

Więcej o: