Bułgaria wygrywa Memoriał Huberta Wagnera. "Przyjechaliśmy tu dobrze grać"

Już pierwszy mecz ostatniego dnia 14. Memoriału Wagnera wyłonił zwycięzcę całego turnieju. Została nim reprezentacja Bułgarii, która pokonała 3:0 Belgię.
Bułgarzy zagrali z Belgami konsekwentnie i co najważniejsze skutecznie. Rywale zagrali dużo słabiej niż w poprzednich meczach. Widać to było szczególnie w pierwszym secie, w którym Bułgarzy rozgromili Belgów... 25:10.

W drugiej partii już tak łatwo podopiecznym Płamena Konstantinowa nie było. Belgowie poprawili zdecydowanie grę w ataku oraz obronie. W odpowiednim momencie partii Bułgarzy włączyli dobrą grę blokiem i wygrali 25:22.

Trzecia i ostatnia odsłona przedostatniego meczu tegorocznego Memoriału Huberta Jerzego Wagnera to walka punkt za punkt z lekką przewagą Cwetana Sokołowa i spółki. Wygrana Bułgarów 25:23 i 3:0 w całym meczu stała się faktem.

Niezależnie od wyniku drugiego spotkania pomiędzy Polską a Serbią Bułgarzy z kompletem zwycięstw staną na najwyższym stopniu podium tegorocznego turnieju.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że wygraliśmy ten turniej. Przyjechaliśmy tu przede wszystkim po to, by grać dobrze. Mamy nowego rozgrywającego, zawsze początki z nowym graczem na tej pozycji są trudne. Wygraliśmy z Polską, Serbią i Belgią, czyli topowymi drużynami w Europie i na świecie, a więc jest to dobry poligon doświadczalny dla nas. Memoriał Wagnera to natomiast najlepszy turniej w Europie. Nie pamiętam, aby w zeszłym roku Bułgaria coś wygrała, a więc cieszy mnie to zwycięstwo - mówi Konstantinow.