Polsat Boxing Night. Tomasz Adamek wraca do Krakowa [WIDEO]

- Pokażę, że wciąż potrafię wygrywać z najlepszymi - zapowiada Tomasz Adamek. 2 kwietnia na ringu w Tauron Arenie Kraków zmierzy się z Erikiem Moliną.
Facebook? » | A może Twitter? »


Oprócz byłego mistrza świata dwóch kategorii w Krakowie pokażą się inni czołowi polscy pięściarze. W czwartek w Tauron Arenie po raz pierwszy zaprezentowali się kibicom.

- Ta walka i gala wiele dla mnie znaczy. Presja jest duża, ale przetrwam i pokażę w mój talent - zapowiada Ewa Brodnicka. Mistrzyni Europy w kategorii lekkiej w pierwszym pojedynku wieczoru zmierzy się z Włoszką Anitą Torti.

Po niej na ring wyjdą Rafał Jackiewicz i Michał Syrowatka. Obaj zmierzyli się w grudniu w Ełku, gdzie Jackiewicz niespodziewanie pokonał młodszego rywala. - W pierwszej walce trochę mi się udało. Jestem już stary, będę walczył jeszcze przez dwa lata, dopóki będą płacić. Ale przestanę robić z siebie głupka. Dlatego na walkę w Krakowie wejdę... w masce Dartha Vadera - zapowiada Jackiewicz.

Drugą polsko-polską walką w Tauron Arenie będzie pojedynek Andrzeja Wawrzyka z Marcinem Rekowskim. Ten pierwszy pochodzi z Krakowa, więc będzie to dla niego wyjątkowy pojedynek. W dodatku Rekowski jest jego dobrym kolegą.

- Razem zastanawialiśmy się, czy przyjąć tę propozycję. Myśleliśmy nad tym tydzień, może dwa. Moi znajomi jeszcze nie kupili biletów na galę, ale na pewno zbiorą się w hali - zaznacza Wawrzyk.

W Krakowie będzie również walczyć Mateusz Masternak - zmierzy się z Erikiem Fieldsem - oraz Michał Cieślak, którego przeciwnikiem będzie Francisco Palacios. Walką wieczoru będzie jednak starcie Tomasza Adamka z Erikiem Moliną. 39-letni Polak zapowiada, że tą walką chce rozpocząć kolejny etap kariery.

- W 2005 roku w wadze półciężkiej czułem się gorzej niż teraz. To nie będzie moja ostatnia walka, wygrywam i walczę dalej - zapowiada. Dla 39-letniego boksera będzie to powrót do Krakowa - w listopadzie 2014 roku walczył tutaj z Arturem Szpilką. I przegrał na punkty.