Francuscy dziennikarze mistrzami Europy w piłce ręcznej. Polacy na czwartym miejscu [WIDEO]

Dziennikarze z Francji wygrali turniej zorganizowany w ramach odbywających się w Polsce mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Polacy, gospodarze turnieju, byli bardzo gościnni, przegrali oba spotkania i zajęli czwarte miejsce.
Facebook? » | A może Twitter? »


Akredytowani na ME dziennikarze rozegrali turniej, którego stawką był tytuł mistrza Europy. Do rywalizacji w Tauron Arenie przystąpiły cztery zespoły. W półfinałach Francja zagrała z Niemcami, a Polska zmierzyła się z drużyną Europy. Zwycięzcy, czyli Francuzi i Europejczycy, zagrali w finale, natomiast Polacy z Niemcami walczyli o trzecie miejsce.

W meczu o tytuł bezkonkurencyjni okazali się trójkolorowi. - Nie spodziewaliśmy się zwycięstwa, bo nie trenowaliśmy przed turniejem. Jednak wszyscy jesteśmy sportowcami i nasza drużyna była po prostu dobra - mówił Xavier Monferran. - Atmosfera była świetna, dobrze się bawiliśmy i to był dobry pomysł by wziąć udział w tym turnieju - dodał francuski dziennikarz.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Niemiec Christpher Stuckenbrock. - Organizacja była świetna. W ogóle atmosfera tych mistrzostw jest fantastyczna. Bardzo się cieszę, że mogłem wziąć udział w tym meczu. Przy najbliższej okazji chciałbym znowu przyjechać na tak zorganizowaną imprezę - stwierdził niemiecki dziennikarz.