Kraków podsumowuje mistrzostwa Europy. 250 tys. kibiców

- Tak dużo o Krakowie nie mówiło się chyba nigdy - podkreśla Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Mecze mistrzostw Europy w piłce ręcznej w Tauron Arenie z trybun obejrzało prawie 213 tys. widzów.
Facebook? » | A może Twitter? »


Dokładnymi danymi na temat ME miasto będzie dysponowało pod koniec lutego, ale już teraz Kraków podsumowuje imprezę. Turniej zebrał pochwały od zawodników, władz Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej i kibiców.

- Jesteśmy niezwykle zadowoleni z jego przebiegu. Z pierwszych relacji wynika, że jego uczestnicy jeszcze nie spotkali się z tak profesjonalną organizacją i świetną atmosferą, jak u nas. To, że w Krakowie gościliśmy reprezentację Polski, półfinały i finał, to duży sukces - zaznacza Katarzyna Król, wiceprezydent miasta do spraw edukacji i sportu.

W samej hali szczypiornistów dopingowało prawie 213 tys. ludzi. Największą frekwencję zgromadziło spotkanie Polski z Chorwacją. 40 tys. osób odwiedziło też strefę kibica na Małym Rynku. - W hali spotkania oglądało średnio 12 tys. kibiców. Strefa kibica była pełna właściwie cały czas, nawet w dni, w których nie było meczów. Wszyscy oceniają, że to najlepsza impreza, która się u nas wydarzyła - mówi Kowal.

Mecze w Tauron Arenie przyciągnęły również wielu widzów przed telewizory. Transmisje z meczów Polaków oglądało 40 milionów osób.

Dyrektor ZIS zapewnia, że w najbliższym czasie Tauron Arena będzie gościć kolejne wielkie wydarzenia. - Nie możemy za dużo mówić, ale myślę, że jeżeli uda nam się sfinalizować rozmowy, to myślę, że przez najbliższe dwa lata nie będziemy narzekać na brak imprez. Więcej powiemy za dwa tygodnie - zaznacza Kowal.

Chodzi głównie o wydarzenia siatkarskie - m.in. finały Ligi Światowej i mistrzostwa Europy.