Puchar za mistrzostwo Europy w piłce ręcznej w drodze do Krakowa

W środę w Warszawie organizatorzy przyszłorocznych mistrzostw Europy szczypiornistów przedstawili ambasadorów imprezy. Zaprezentowano również główne trofeum, które w najbliższych dniach odwiedzi miasta gospodarzy.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl

Mistrzostwa Europy rozpoczną się 15 stycznia. Przez najbliższe 100 dni turniej będzie promować siedem tzw. ambasadorów imprezy. Zostali nimi byli wybitni zawodnicy i trenerzy - Stanisław Majorek, Janusz Czerwiński i Bogdan Wenta oraz jeden z najlepszych rozgrywających ostatnich lat Marcin Lijewski. Do tego mistrzyni olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczak oraz wokaliści Rafał Brzozowski i Mika Urbaniak.

Ponadto własnych ambasadorów będą mieć również miasta gospodarze: Kraków, Wrocław, Katowice i Gdańsk. - Zostaną ujawnieni przy okazji Trophy Touru, który w środę rozpoczął się w Warszawie - mówi Marcin Herra, wiceprezes ZPRP ds. Euro 2016. Trofeum, o które będą walczyć szczypiorniści, odwiedzi siedem polskich miast - oprócz gospodarzy i stolicy puchar pojedzie do Kielc i Płocka. W Krakowie zagości 25 października.

Z kolei już 11 października na 150 orlikach w całej Polsce dzieci i młodzież spróbują ustanowić rekord Guinnessa w największej liczbie jednoczesnych treningów piłki ręcznej.

Dodatkowo Mika Urbaniak wkrótce zaprezentuje oficjalny hymn mistrzostw.

Mecze reprezentacji Polski będą rozgrywane w Krakowie.