Gwiazdy piłki ręcznej w Tauron Arenie przyciągną publiczność. Będzie rekord [WIDEO]

W sobotę (godz. 15.15) krakowska hala wypełni się kibicami piłki ręcznej. Nic dziwnego, bo zagrają w niej 12-krotny mistrz Polski Vive Kielce i mistrz Francji Paris St. Germain.
Kielczanie od 2009 roku tylko raz nie wygrali krajowej rywalizacji. W europejskich pucharach w 2013 i 2015 roku grali w turnieju finałowym Ligi Mistrzów. Zespół składa się z reprezentantów Polski i zagranicznych gwiazd. Fani piłki ręcznej doskonale znają takie nazwiska, jak: Sławomir Szmal, Michał Jurecki, Krzysztof Lijewski, Piotr Chrapkowski, Karol Bielecki, Mateusz Jachlewski. Do tego dochodzą np. Julen Aginagalde, Manuel Strlek, Uros Zorman czy Ivan Cupić.

Także w ekipie dwukrotnych mistrzów Francji gwiazd światowego formatu nie brakuje. Paris Saint Germain przyjedzie do Krakowa w pełnym składzie z pozyskanym niedawno Nikolą Karabaticiem oraz Mikaelem Hansenem, Luciem Abalo, Thierry Omeyerem i Danielem Narcissem. Zawodnicy obu zespołów podkreślają, że będzie to bardzo ważny sprawdzian przed sezonem 2015/2016.

Bicie rekordu

Działacze Vive są bardzo zadowoleni, bo spotkanie obejrzy komplet publiczności - około 15 300 widzów. Będzie to nowy rekord liczby kibiców na meczu dwóch klubów w dyscyplinie rozgrywanej w hali. Do tej pory 12,5 tys. kibiców zgromadził mecz Skry Bełchatów w łódzkiej Atlas Arenie.

W sobotę na 15 minut przed rozpoczęciem meczu zgasną światła i rozpocznie się oprawa artystyczna. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, chciałbym podziękować wszystkim kibicom, którzy przyjdą na mecz. To będzie świetna promocja piłki ręcznej w Polsce. Jestem dumny, że możemy zorganizować taki mecz z udziałem tak dużej publiczności. To wielka sprawa, również w kontekście Mistrzostw Europy 2016, które odbędą się w Polsce - mówi Talant Dujszebajew, trener mistrzów Polski na na oficjalnej stronie klubu.

Hala dobrze znana

- Spotkanie z Paris Saint Germain będzie dla nas ostatnim pojedynkiem przed rozpoczęciem sezonu. W takim meczu trzeba pokazać wszystko, co się wypracowało w trakcie przygotowań do sezonu. Bardzo się cieszymy, że będziemy mieli wsparcie tak dużej publiczności. To świetna promocja piłki ręcznej, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie - dodaje Szmal.

Bramkarz Vive dobrze poznał halę w Czyżynach, bo w czerwcu reprezentacja grała w niej z Danią. A w styczniu 2016 roku Kraków będzie bazą Polaków podczas mistrzostw Europy. Tu zamieszkają i rozegrają wszystkie mecze.