Krakowski weekend w Tauron Arenie z Marcinem Gortatem, NBA i celebrytami

Marcin Gortat Camp, a także mecz jego przyjaciół z reprezentacją Wojska Polskiego zagości w Tauron Arenie Kraków. Ci, którzy kupią bilety (kupbilet.pl lub kasy hali) na niedzielne spotkanie, dołożą cegiełkę do wyjazdów wakacyjnych dzieci naszych żołnierzy.
Zanim dojdzie do finału Marcin Gortat Camp, w piątek i sobotę odbędą się imprezy dla dzieci i młodzieży (wszystkie w Tauron Arenie). Fundacja Marcina Gortata MG13 "Mierz Wysoko" po raz pierwszy organizuje camp dla dzieci poruszających się na wózkach. W piątek (godz. 11-13) poprowadzą go zawodnicy reprezentacji Polski w koszykówce na wózkach.

Godzinę później rozpocznie się Clinic Junior NBA, treningi dla młodzieży w wieku 14-17 lat. Zajmą się nimi m.in. Gortat i Adam Waczyński z polskiej kadry. Sobota to Gortat Camp dla dzieci w wieku 9-13 lat (początek o godz. 11). Treningi poprowadzą Gortat, trenerzy i zawodnicy NBA. Z polskich zawodników oprócz Waczyńskiego będzie Przemysław Karnowski, który aspiruje do NBA.

- Dla każdego dziecka, które weźmie udział w campie, przygotowany jest pakiet startowy, a w nim koszulka treningowa i piłka. Sponsorzy ufundowali poczęstunek i gadżety sportowe - zapewniają organizatorzy. - Poza tym oczywiście wszystkie dzieciaki mogą porozmawiać z Marcinem, zrobić zdjęcia czy wziąć autografy, także od reszty zawodników.

Na niedzielę zaplanowano finał imprezy. O godz. 14 przed halą rozpocznie się wystawa i piknik Wojska Polskiego. Na godz. 18 zaplanowano początek meczu Gortat Team - Wojsko Polskie. W drużynie jedynego Polaka w NBA zagrają m.in. Jerzy Dudek, Tatiana Okupnik, Afromental, kabaret Neo-Nówka, Anna Lewandowska, Piotr Gruszka i Mariusz Wlazły.