Przez Ligę Światową na igrzyska. Stephane Antiga: Walczymy o wyjazd do Rio

Weekendowe spotkania z Amerykanami zdecydują, czy Polacy zagrają w turnieju finałowym Ligi Światowej w Rio de Janeiro. - Wyjazd do Brazylii byłby dla nas bardzo ważny, bo za rok odbędą się tam igrzyska olimpijskie - podkreśla Stephane Antiga, trener biało-czerwonych.
Jeśli polscy siatkarze wygrają chociaż raz z USA, zapewnią sobie prawo gry w Final Six w Brazylii. Nie będzie jednak o to łatwo - Polacy przegrali trzy ostatnie mecze z Amerykanami, w tym niedawno dwa wyjazdowe mecze LŚ w Chicago. - W pierwszym spotkaniu byliśmy bardzo blisko zwycięstwa, ale każdy mecz jest inny. Czasami jakiś przeciwnik wybitnie komuś nie odpowiada. Na przykład w Iranie zdobyliśmy cztery punkty, a USA zero - zaznacza Antiga.

Podopieczni francuskiego trenera sporo ostatnio podróżowali. Oprócz spotkań w Stanach Zjednoczonych grali także w Rosji i Iranie. Antiga uważa jednak, że zmęczenie nie będzie problemem dla jego siatkarzy. - To normalne. Trzy tygodnie byliśmy poza Polską, wyjazd był męczący, ale teraz mieliśmy czas, by spokojnie pracować. Na tym etapie sezonu jakość treningów jest ważniejsza niż ich liczba - tłumaczy Francuz.

Polskim siatkarzom zależy na awansie do turnieju w Brazylii nie tylko ze względu na prestiż. - Wyjazd do Rio byłby dla nas bardzo ważny, bo za rok odbędą się tam igrzyska olimpijskie. Możemy zobaczyć, jaka będzie tam atmosfera - mówi Antiga.

Dla kilku jego zawodników finał LŚ byłby pierwszym tak dużym turniejem w karierze. - Potrzebują doświadczenia, np. Bartosz Bednorz czy Mateusz Bieniek. Podobnie Bartosz Kurek na pozycji atakującego - dodaje Francuz.

Mecze z Amerykanami zostaną rozegrane w Krakowie. Znajomość Tauron Areny nie będzie jednak atutem Polaków. Siatkarze USA grali tutaj w czasie ubiegłorocznych mistrzostw świata. - Hala w Krakowie jest bardzo ładna. To chyba najlepszy siatkarski obiekt w Polsce. Niestety USA już tu grały, w dodatku pięć razy, a my tylko cztery - przypomina trener polskiej kadry.

Zdjęcie Mizuno buty siatkarskie Wave Tornado 8 09KV38209 Zdjęcie Piłka Mikasa MVA 330 Zdjęcie SPARTAN Ochraniacze siatkarskie JUNIOR 22cm
Mizuno buty siatkarskie Wav... Piłka Mikasa MVA 330 SPARTAN Ochraniacze siatkar...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info