Sport.pl

Liga Światowa. Polacy walczą o finał. Bartosz Kurek gotowy do gry

W piątek i sobotę reprezentacja Polski rozegra dwa ostatnie spotkania w fazie grupowej Ligi Światowej. Przeciwnikiem drużyny Stephane'a Antigi będzie USA. - Zrobimy wszystko, by zakwalifikować się do Final Six w Rio de Janeiro- podkreśla Michał Kubiak, kapitan Polaków.
Przed rokiem mecz Ligi Światowej Polska - Brazylia zainaugurował działalność Tauron Kraków Areny. Po 12 miesiącach polscy siatkarze wracają do Krakowa. - W zeszłym roku wygraliśmy tu ważne mecze z Brazylią [w LŚ] i Rosją [w memoriale Wagnera] - przypomina Antiga.

Również Amerykanie dobrze znają krakowską halę. - Spędziliśmy tutaj dziesięć dni w czasie mistrzostw świata. Jestem pod wrażeniem polskich kibiców, którzy dopingują nie tylko swoją drużynę, ale także inne ekipy. Na naszym meczu z Włochami było 15 tysięcy kibiców - wspomina John Speraw, trener reprezentacji USA.

Podobna frekwencja powinna towarzyszyć siatkarzom również w najbliższy weekend. Od dłuższego czasu nie ma już biletów na oba spotkania.

Mimo że Amerykanie mają już zapewniony awans do turnieju finałowego, nie mają zamiaru odpuszczać najbliższych meczów. - Chcemy się jak najlepiej przygotować do zawodów w Rio de Janeiro. Musimy podejść do obu meczów bardzo poważnie - mówi David Lee, kapitan amerykańskiej kadry.

Drużyna Antigi wraca do Polski po trzech tygodniach wyjazdów.- Przyjechaliśmy do Krakowa po bardzo trudnym tournee. Bardzo się z niego cieszymy, ale bez zwycięstw tutaj będzie bezwartościowe. Jesteśmy bardzo skoncentrowani na tym, by zakwalifikować się do turnieju w Rio - zaznacza Michał Kubiak, przyjmujący kadry.

Polacy przystąpią do meczów z Amerykanami wzmocnieni wracającym do pełnej dyspozycji Bartoszem Kurkiem. Jak zapewnił Antiga, atakujący jest gotowy do gry. Powrót gracza Asseco Resovii będzie tym ważniejszy, że reprezentanci USA mają ostatnio patent na Polaków - pokonali biało-czerwonych podczas MŚ, wygrali także oba spotkania w tegorocznej LŚ.Zdjęcie Adidas Performance VOLLEY LIGHT Obuwie do siatkówki (AD541A0MS-Q11) Zdjęcie Asics Buty halowe Gel-Rocket 6 B207N-4230 Zdjęcie Mikasa MVA-390
Adidas Performance VOLLEY L... Asics Buty halowe Gel-Rocke... Mikasa MVA-390
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o: