Sport.pl

Po losowaniu Euro 2016 - Bogdan Wenta: Nasze szanse są ogromne

Były trener reprezentacji Polski uważa, że Polska dobrze trafiła w losowaniu, choć zagra w grupie m.in. z mistrzami olimpijskimi, świata i Europy - Francuzami. - Potem trafimy na nich dopiero w strefie medalowej - podkreśla Wenta. W sobotę Polska zagra towarzysko z Danią (relacja na krakow.sport.pl)
Na ceremonii losowania był m.in. Adam Korol, nowy minister sportu: - To mój debiut. Mistrzostwa to doskonała promocja dla Polski i miast gospodarzy. A piłkarze ręczni to prawdziwi sportowcy i wojownicy. Jestem dumny, że część z nich to moi przyjaciele. Wierzę, że Polska wygra Euro 2016.

Karol Bielecki, rozgrywający reprezentacji o losowaniu: - Grupa na pewno nie jest łatwa, ale mistrzostwa Europy właśnie to mają do siebie. Chcąc coś osiągnąć trzeba zagrać bardzo dobry turniej. Dostaliśmy bardzo mocnych przeciwników - Francję oraz Macedonię i Serbię, czyli zespoły bardzo nieobliczalne, mające zawodników grających w najlepszych klubach na świecie. Musimy naprawdę zagrać na poziomie.

Andrzej Klemba: Jak pan oceni naszych rywali?

Bogdan Wenta: To bardzo dobre losowanie i bardzo silna grupa. Jeśli chcemy zaistnieć, to dobrze trafiliśmy, bo trzeba spojrzeć, z kim możemy zagrać później. W grupie B są Chorwacja, Islandia, Białoruś i Norwegia, a to drużyny bardziej nam pasujące. Na dodatek Francję możemy potem dopiero spotkać w strefie medalowej. ME z racji tego, że są w Polsce, będą dodatkową presją dla chłopaków, ale to także odpowiedzialność, bo to przecież możliwość bezpośredniego awansu na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Więc to doskonała okazja dla zawodników i trzeba ją wykorzystać. Wiele innych zespołów też o tym myśli.

Po decyzjach przed losowaniem z pierwszego koszyka mogliśmy trafić tylko na Francję lub Hiszpanię.

- To był dobry pomysł z tym geopolitycznym rozstawieniem Duńczyków, Chorwatów i Niemców do grup. Jak wyglądałby krakowski obiekt, gdyby był zapełniony tylko w 1/3, gdyby nie grali tu Polacy. Na mistrzostwach w Serbii też tak było, że na meczach gospodarzy hala była pełna, a potem pustoszała. Tylko w Niszu się wypełniała, bo tam mieli blisko Węgrzy. Dlatego pomysł EHF, by rozstawić zespoły w miarę blisko, dla kibiców tych reprezentacji uważam za dobry. Sportowo wszystko wyjaśni się na boisku, a kibice i zawodnicy z pewnością wolą pełne hale.

Jak pan oceni nasze szanse?

- Są ogromne. To są oczywiście niewygodne zespoły, ale gramy u siebie, panowie. Ten sport ma swoje prawa, a nasi kibice, co pokazali już w mistrzostwach świata siatkarzy, potrafią wytworzyć taką presję, że naszym zawodnikom będzie łatwiej.

Kiedy grają

Związek Piłki Ręcznej w Polsce poinformował o kolejności spotkań Polaków. Wszystkie spotkania rozegrają w Tauron Arenie Kraków. Z każdej grupy wychodzą po trzy drużyny. W kolejnej fazie stworzą dwie grupy - trzy najlepsze z A z trzema najlepszymi z B i tak samo C z D.

15.01.2016 (piątek):

Francja - Macedonia

Polska - Serbia

17.01.2016 (niedziela):

Serbia - Francja

Macedonia - Polska

19.01.2016 (wtorek):

Macedonia - Serbia

Francja - PolskaZdjęcie ADIDAS Buty do piłki ręcznej Essence 11 M22786 Zdjęcie Adidas Piłka ręczna Stabil Repilque M62077 Zdjęcie Puma Buty do piłki ręcznej Vindicate (231026_1111)
ADIDAS Buty do piłki ręczne... Adidas Piłka ręczna Stabil ... Puma Buty do piłki ręcznej ...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Jak daleko zajdzie reprezentacja Polski w piłce ręcznej podczas Euro 2016?
Więcej o:
Komentarze (6)
Po losowaniu Euro 2016 - Bogdan Wenta: Nasze szanse są ogromne
Zaloguj się
 • Nicolas J

  Oceniono 71 razy 67

  Już się bałem że gdzieś się tam Katar zdołał wpakować.

 • civilis212

  Oceniono 28 razy 26

  Zaczynamy z Serbią. Pamiętacie z kim zaczynaliśmy marsz po złoto siatkarskich MŚ? :)

 • 6mogley

  Oceniono 14 razy 12

  Nisz blisko Węgier? Przecież to na południu Serbii, blisko Bułgarii. Może o Novy Sad chodziło? Redaktor powinien sprawdzić

 • salsolo.4

  Oceniono 8 razy 8

  Będzie okazja odwdzięczyć się serbom. Niech się nie łudzą MŚ w katarze nie zapomnieliśmy.

 • lomas50

  0

  W Polsce używana jest obecnie nowa zerznieta z Ameryki terminologia .Jednym z objawów tego naśladownictwa jest używanie słów wojownik ,rozbić ,poniżyć .Redahtory wojownik to gościu w dzida ,siekiera i pokryty wojennymi barwami .Rozbic mozna dzbanek z mlekiem albo jajko .Sportowcy niestety to goscie ktorzy nie wojują oni konkurują wiec jacy z nich wojownicy .

 • buul_to_jest_nasz_ostatni

  Oceniono 8 razy -6

  Kretyńskie machinacje przy losowaniu z tymi rozstawieniami, co ten chłopina pieprzy, pewnie jest z peło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX