Sport.pl

Piłka ręczna pod patronatem Artura Siódmiaka zawita na plażę u Wandy

Pierwszy raz do Krakowa zawita piłka ręczna na piasku. W piątek tę nową dyscyplinę będą mogli poznać dzieci i rodzice, a w weekend na boiska Wandy wejdą zawodowcy, którzy rozegrają eliminacje mistrzostw kraju.
Patronem wydarzenia jest Artur Siódmiak, były reprezentant Polski w piłce ręcznej, z którą m.in. zdobył srebrny (2007 rok) i brązowy (2009) medal mistrzostw świata. Organizuje je z Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Na piątek (od godz. 10, ul. Bulwarowa w Nowej Hucie) zaplanowano Artur Siódmiak Summer Tour, czyli imprezę, podczas której będzie można dowiedzieć się, o co chodzi w piłce ręcznej plażowej, spróbować własnych sił, a także obejrzeć mecze pokazowe. - To będzie sport na wesoło. Zaplanowaliśmy atrakcje dla całych rodzin. To element akcji "Stop zwolnieniom z WF", czyli walka z otyłością u uczniów - podkreśla Siódmiak.

W weekend 14 drużyn będzie walczyć o punkty do klasyfikacji mistrzostw Polski w PGNIG Polish Beach Handball Tour. W tym roku zostaną rozegrane trzy turnieje eliminacyjne, a czwarty - finałowy - odbędzie się w Gdańsku. Czym piłka ręczna na plaży różni się od halowej? - Jest dużo mniej kontaktowa, ale np. rzuty z obrotami w powietrzu są bardzo efektowne - zapewnia Siódmiak. - Oczywiście piłki nie da się kozłować jak w hali, ale co trzy kroki trzeba nią dotknąć piasku.

Weekendowa impreza jest jednym z elementów promocji Krakowa jako gospodarza mistrzostw Europy w piłce ręcznej w styczniu 2016 roku. Polacy wszystkie mecze rozegrają w Tauron Arenie. A 20 czerwca reprezentację będzie można w niej obejrzeć w towarzyskim spotkaniu z Danią (bilety do kupienia na stronie ebilet.pl od 39 do 149 zł). - To drużyna ze światowej czołówki i różnie się nam z nią w wiodło. Najmilej wspominam jednak mecz w 2009 roku w Chorwacji, kiedy zwycięstwo nad Duńczykami dało nam brązowy medal mistrzostw świata - dodał Siódmiak.

Dla kibiców przygotowana została również specjalna pula 300 biletów (30 zł) na ceremonię losowania grup finałowych, która odbędzie się 19 czerwca w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie.