Kraków pokocha piłkę ręczną? Mnóstwo dzieci na spotkaniu z kadrowiczami [ZDJĘCIA I WIDEO]

Ponad 150 dzieci wzięło udział w popołudniowym spotkaniu z reprezentantami Polski w piłce ręcznej. W piątek i sobotę w Tauron Arenie odbędzie się turniej towarzyski.
Facebook? » | A może Twitter? »


Piłka ręczna po 37 latach wraca do Krakowa. I to w najlepszym, bo reprezentacyjnym wydaniu. W czwartek w hali Com Com Zone przy ul. Ptaszyckiego kilku reprezentantów wzięło udział w spotkaniu z dziećmi z krakowskich szkół i klubów sportowych.

- Już nie mogę się doczekać. Zaraz tu przyjdzie Karol Bielecki - niecierpliwiła się ośmioletnia Ania. Doświadczony reprezentant jednak nie pojawił się w hali, zamiast niego przyjechali Kamil Syprzak, Piotr Chrapkowski, Michał Daszek i Andrzej Rojewski. Chwilę się spóźnili, a do obiektu weszli jak prawdziwe gwiazdy. Mnóstwo dzieci w jednej chwili piszczało wniebogłosy, a z głośników leciał przebój zespołu Queen "We are the champions".

Później dzieci niemal rzuciły się na brązowych medalistów styczniowych mistrzostw świata, a dziennikarze i oficjalni goście nie mogli się do nich dostać. Spotkanie trwało niemal dwie godziny, a każde dziecko wyszło z hali z autografem lub pamiątkowym zdjęciem.

- To pokazuje, że warto propagować piłkę ręczną. To lubiana dyscyplina, która wciąż się rozwija. Takie spotkania tylko jej pomagają - twierdzi Zygfryd Kuchta, były selekcjoner, a obecnie działacz Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Poza nim w spotkaniu wzięli udział byli krakowscy reprezentanci i przedstawiciele małopolskiej piłki ręcznej.