Krakowska gala UFC z amerykańskim rozmachem

Już 11 kwietnia pierwsza w Polsce gala UFC. W Tauron Arenie Kraków kibice będą dopingować przede wszystkim Jana Błachowicza.
Wszystko o gali UFC w Tauron Arenie Kraków tylko na krakow.sport.pl »

Amerykańska federacja UFC od kilku tygodni promuje galę w Polsce. Kilkanaście dni temu pod Wawelem pojawili się główni bohaterowie: Błachowicz, Jimi Manuwa, Mirko "CroCop" Filipović i Gabriel Gonzaga. Teraz do Krakowa przyjechała także Joanna Jędrzejczyk, pierwsza polska mistrzyni UFC w kategorii do 52 kg.

Federacja po kilku latach starań wkracza na polski rynek. Jej wybór padł na Kraków i organizatorzy robią wszystko, by gala okazała się sukcesem. - Chcemy zapełnić piękną Tauron Arenę Kraków. Jest to możliwe, bo karta walk została przygotowana dla polskiego kibica. Mamy na niej wielu waszych rodaków z Błachowiczem na czele i kwietniowy wieczór zapowiada się fantastycznie - przekonuje David Allen, dyrektor generalny UFC na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

Federacja odsłoniła już w zasadzie wszystkie karty i jeśli zawodników ominą kontuzje, krakowscy kibice obejrzą na żywo 12 pojedynków. W starciu wieczoru legendarny "CroCop" zmierzy się z Gonzagą, a tuż przed nimi zaprezentują się Manuwa i Błachowicz. Właśnie dla urodzonego w Cieszynie Polaka do Krakowa przyjedzie mnóstwo fanów z całej Polski. - Sama czekam na jego walkę - przekonuje Jędrzejczyk. - Też wywodzi się z muay thai i znamy się bardzo długo. Trzymam za niego kciuki.

Błachowicz, który na co dzień trenuje w Poznaniu, jest jedną z największych nadziei polskiego MMA. Wielu ekspertów sugeruje, że może być drugim Polakiem, który sięgnie po pas UFC. - Wygra z Manuwą. Niedługo będzie w najlepszej piątce zawodników na świecie. Jego kategoria wagowa (do 93 kg) jest najtrudniejsza, porównałabym ją z wagą ciężką w boksie. To królewska dywizja. Nie będzie miał łatwego zadania, ale jeśli dostanie jeszcze dwie lub trzy walki, to niedługo czeka go starcie o tytuł - ocenia Jędrzejczyk.

Pod Wawelem będzie można obejrzeć także walki innych Polaków lub zawodników z polskim pochodzeniem. Krakowskim fanom zaprezentują się m.in. Daniel Omielańczuk, Paweł Pawlak czy Marcin Bandel. Będą też dwa pojedynki pań - Izabeli Badurek z Alexandrą Albu i Claudii Gadelha z Aisling Daly.

Podczas gali w Krakowie gościem specjalnym będzie Jędrzejczyk. Oznacza to, że polska zawodniczka w trakcie imprezy będzie siedziała wśród publiczności. Fani będą mogli z nią porozmawiać lub zrobić pamiątkowe zdjęcie. - Cieszę się, że jestem częścią UFC. W Krakowie będę wspierać polskich zawodników, a także dzielić się moim sukcesem z innymi. Mam tu wielu fanów, którzy na to czekają - podkreśla.

Wciąż w sprzedaży są bilety na galę UFC w Krakowie. Można je kupować na stronie eventim.pl. Zachęcamy do wzięcia udziału w naszych konkursach. Wkrótce na krakow.sport.pl będzie można wygrać m.in. wejściówki na galę, limitowaną koszulkę z wizerunkiem Jana Błachowicza, a także nagrody pocieszenia.Więcej o: