Sport.pl

Cesare Prandelli wspomina Euro 2012 i Kraków: Byliśmy zachwyceni waszą gościnnością

PRZEGLĄD PRASY. - To było naprawdę coś wspaniałego - kibiców z Krakowa i Wieliczki wspomina w ?Przeglądzie Sportowym? Cesare Prandelli, selekcjoner reprezentacji Włoch.
Włosi podczas Euro zatrzymali się w hotelu Turówka w Wieliczce, ale trenowali na stadionie Cracovii. - Od pierwszego dnia naszego pobytu na zgrupowaniu w Polsce zostaliśmy przyjęci bardzo miło, czuliśmy wielkie zainteresowanie, uwagę i powiem szczerze, że polska publiczność wręcz nas rozpieszczała. Byliśmy zaskoczeni, jak witali i ugościli nas Polacy, nasi piłkarze byli tym zachwyceni - zapewnia Prandelli.

Włosi w Wieliczce zostali przyjęci po królewsku. Po każdym meczu na drużynę czekały dziesiątki kibiców, nawet jeśli piłkarze wracali do Małopolski grubo po północy (zobacz ZDJĘCIA). - Stworzyła się więź z polskimi kibicami, którzy zawsze byli obecni, kiedy wyjeżdżaliśmy na mecze, a przede wszystkim kiedy wracaliśmy do naszej bazy w Krakowie. Niezależnie od pory dnia i nocy czekali i witali nas liczni kibice, dzieci z rodzicami, świecili pochodnie, odpalali sztuczne ognie, wiwatowali po naszych sukcesach - wspomina Prandelli.

Włosi byli wyjątkowymi gośćmi także z innego powodu. Członkowie sztabu szkoleniowego po ważniejszych meczach wychodzili na nocne pielgrzymki do pobliskich klasztorów, a piłkarze budzili ogromne zainteresowanie kibiców. Szczególnie oblegany był Mario Balotelli, którego do dziś wspominają w krakowskich klubach.

Co najlepiej wspominasz z wizyty reprezentacji Włoch w Małopolsce?
Więcej o:
Komentarze (2)
Cesare Prandelli wspomina Euro 2012 i Kraków: Byliśmy zachwyceni waszą gościnnością
Zaloguj się
  • zabavnik

    Oceniono 42 razy 40

    szkoda że potrafimy być tak uprzejmi wobec gości natomiast na co dzień odzywamy się do siebie po chamsku

  • ttoorroo05

    Oceniono 2 razy 2

    Nooo,a szczegolnie na forum.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX